S. Jokūbaitis: turizmas už svetimus pinigus

(Puslapis 1 iš 2)


AFP/SCANPIX nuotr.

Stasys Jokūbaitis / valstietis.lt

2011-08-21 11:52

Tautą vis raginusi veržtis diržus pati Lietuvos valdžia to daryti, atrodo, visai neketina. Dar ne taip seniai klestėjo politinis, o dabar viršų ima valdininkų turizmas.

Kol premjeras Andrius Kubilius su savo bendražygiais mynė dviratį vis sukdamas į dešinę ir mėgavosi kitais atostogų malonumais, Ministro Pirmininko pirmasis vicekancleris Giedrius Kazakevičius, į draugiją pasikvietęs žavią kolegę, Ministro Pirmininko tarnybos Strateginio valdymo departamento planavimo ir stebėsenos skyriaus vadovę Eglę Rimkutę, smagiai leido laiką Naujojoje Zelandijoje.

Kiekvieno, nors ir paties aukščiausio valdininko, valia, kur ir su kuo vasarą leisti laiką, tačiau šiuo atveju yra viena „smulkmenėlė“. Jei tikėtume oficialia mūsų valdininkijos versija, Vyriausybės pirmasis vicekancleris G.Kazakevičius Naujojoje Zelandijoje su kelionės palydove visai ne atostogavo, o pagal specialią Vyriausybės programą „Valdymo, orientuoto į rezultatus, tobulinimas“ kėlė kvalifikaciją, esą domėjosi, kaip dirba šios valstybės institucijos.

Na, tiek jau to, kad mūsų valdininkams atrodo, jog šioje srityje Naujoji Zelandija perspjovė visą senąją Europos demokratiją, iš kurios mums jau nėra, ko mokytis, todėl žinių reikia ieškoti kur kas tolimesnėse šalyse. Jei jie į tokius kvalifikacijos „kursus“ važiuotų savo lėšomis, iš viso nebūtų apie ką kalbėti.

Bet jie tam leido Europos Sąjungos paramos pinigus. Ir ne šiaip sau leido, o švaistė. Pasvarstykite patys – kelionei išleista daugiau kaip 40 tūkstančių litų. Vien lėktuvo iš Vilniaus į Naujosios Zelandijos sostinę Velingtoną ir atgal bilietai atsieina kone 20 tūkst. litų.

Nesispaudė mūsų valdininkai ir nuvykę į Naująją Zelandiją. Vien už keliavimą kitomis transporto rūšimis – autobusais, traukiniais, taksi, už lydinčio asmens į susitikimus paslaugas paklojo dar apie 17 tūkst. litų. Ir ne kokiame nors studentų ar doktorantų bendrabutyje Naujosios Zelandijos valdymo patirties pasisemti ištroškę mūsų valdininkai apsigyveno, o ištaigingame viešbutyje „James Cook Hotel“, kaip piniguose besimaudantys pasaulio verslininkai.

Vargšė Europos Sąjunga – kas nori, tas ją apgaudinėja, ne tik Graikija, bet ir mūsų valdininkėliai. Tačiau ši žinia, atrodo, pribloškė ir Europos socialinio fondo agentūrą. Pamačiusi išlaidų popierius ji iškart atsisakė jas padengti.

Sutrikęs dėl tokio švaistūniškumo mūsų skaitytojas tikriausiai jau klausia: nejaugi tie valdininkai patys sugalvojo šią kelionę ir išvažiavo po pasaulį pasižmonėti už Europos Sąjungos paramos pinigus? Ne, pasirodo, taip dar liepos pradžioje nusprendė Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis.

Būtent jis sugalvojo, kad valdininkų pora galėtų ten nuvyktų už specialios Vyriausybės programos „Valdymo, orientuoto į rezultatus, tobulinimas“ lėšas. Oficialiai skelbiama, kad šios programos tikslas – pasinaudojus sėkmingiausia tarptautine praktika diegti į rezultatus orientuotą valdymą. Programą įgyvendina ne tik Vyriausybė, bet ir Finansų ministerija, o ES lėšomis finansuoja Europos socialinio fondo agentūra.

Straipsnio puslapiai:

- Stasys Jokūbaitis

valstietis.lt

Close

Aistė Čepukaitė. Biudžetas: neišnaudotos galimybės

Kitų metų biudžete finansinėmis problemomis lieka deficitas, išlaidų ribojimo taisyklių apėjimas, skola. O kas liūdniausia, kad, nors ekonomikos augimas – idealus metas esminėms reformoms, mokesčių naštos lengvinimui – to iš esmės nėra daroma.

Antanas Sagatauskas. Kodėl bankas turi klausimų apie jūsų verslą?

Pastaraisiais metais pasaulio valstybės nuolat ieško veiksmingų būdų kovai su organizuotu nusikalstamumu ir terorizmo grėsmėmis. Nusikaltėliai tobulina savo veiklos metodus ieškodami saugumo spragų, todėl į kovą su šiomis grėsmėmis netiesiogiai įtraukiama vis didesnė verslo bendruomenės dalis, kuriai šiandien keliami didesni skaidrumo reikalavimai.

Eglė Džiugytė. Žaidimų teorija, JAV ir Šiaurės Korėja

Dvidešimt pirmas amžius – kibernetinės erdvės klestėjimo laikai, todėl kartais gali būti keista girdėti pranešimus apie fizinius karinius konfliktus ar šalių įsiveržimus į svetimas teritorijas. Nuo 2006 metų tokių konfliktų buvo ne vienas: Izraelis ir Libanas, Etiopija ir Somalis, JAV ir Irakas, nesutarimai tarp Indijos ir Pakistano, Irano ir Saudo Arabijos, Kinijos ir visų jos kaimynių.

Nerijus Mačiulis. Mūsų ydos, pelniusios tris Nobelio premijas

Jau trečią kartą per pastaruosius 15 metų Nobelio ekonomikos premija, kuri oficialiai vadinama Švedijos centrinio banko premija Alfredui Nobeliui atminti, yra skiriama ekonomistui, tyrinėjusiam žmonių neracionalumą ir jų finansines klaidas. Kodėl šie tyrimai tokie svarbūs, ką jie rodo ir ko iš jų galima pasimokyti?

Rūta Vainienė. Pajamų nelygybė – Trojos arklys

  Kaip teisingai sakoma: nauja - tai gerai užmiršta sena. Tuo mums leido įsitikinti Lietuvos bankas, praėjusią savaitę „iš naujo“ atradęs, kad skiriasi Lietuvos žmonių pajamos. Skiriasi atskiruose regionuose, skiriasi ...

Indrė Genytė-Pikčienė. Kainų augimo pasiutpolkė didina tempą

Įsibėgėjusi infliacija Lietuvoje neslopsta, bet didina pagreitį. Statistikos departamento duomenimis, vartotojų kainos per metus išaugo 4,8 proc., palyginti su rugpjūčio mėnesiu vartotojų kainų augimas paspartėjo 0,4 proc. punkto. Pagal ...

Laura Galdikienė. Žemiausiai kabėję vaisiai nuskinti – ką darysime toliau?

 Per pastaruosius du dešimtmečius Lietuva pasiekė įspūdingą progresą. Jei 1996 metais šalies BVP vienam gyventojui pagal perkamosios galios paritetą siekė tik 37 proc. ES vidurkio, tai 2016 metais jis siekė jau net 75 proc. ES ...

Rokas Grajauskas. Kaip sustiprinti viduriniąją klasę Lietuvoje?

 Vidurinioji klasė Lietuvoje – viena mažiausių Europoje. Mūsų šalyje jai priklauso vos daugiau nei trečdalis namų ūkių. Pastaruoju metu pagrindinis valdančiųjų dėmesys buvo nukreiptas į mažiausias pajamas gaunančiųjų padėties ...

Žilvinas Šilėnas. Europa nubaudė geležinkelius. Kas toliau?

Europos Komisija (EK) nubaudė „Lietuvos geležinkelius“ už konkurencijos apribojimą – geležinkelio ruožo į Latviją išardymą. Šis sprendimas ypač svarbus simboline prasme. Europa signalizuoja, kad valdžiai ar net jos ...

Ieva Valeškaitė. Visuotinis turto deklaravimas – ar reikia dar vieno galvos skausmo?

 Gal esate vienas tų, kurie kasmet pusę dienos praleidžia eilėje laukdami, kol kartu su mokesčių konsultanto pagalba galės pateikti gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją? Gal deklaruojate pats, bet paskambinę pusvalandį klausotės saksofono ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas