Seimas atidėjo balsavimą dėl „darbiečių“ imuniteto panaikinimo


Ievos Budzeikaitės (Fotodiena) nuotr.

Atnaujinta:2012-12-18 16:35

Andrius Surgutanov / Balsas.lt

2012-12-18 14:43

Seimo Darbo partijos frakcijai paprašius, trijų „darbiečių“ Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimas dar kartą atidėtas iki kito plenarinio posėdžio, kuris planuojamas ketvirtadienį.

Antradienį per audringą diskusiją parlamentarai aktyviai "žongliravo" statuto nuostatomis, negailėjo vienas kitam priekaištų, kaltino šališkumu, piktinosi dėl esą sukelto turgaus, chaoso ir sumaišties.

Opozicija siūlė Seimo Pirmininkui "darbiečiui" Vydui Gedvilui nusišalinti nuo pirmininkavimo posėdžiui, kuriame buvo svarstomas jo kolegų teisinio imuniteto klausimas. "Tokios dienos per 20 metų buvimo Seime aš neatsimenu, tokio pirmininkavimo - gėdingo ir "nachališko" - sunku prisiminti", - piktinosi opozicijos lyderis Andrius Kubilius, apgailestavęs, kad Lietuvos žmonėms tenka dalyvauti tokiame spektaklyje.

Liberalas Remigijus Šimašius siūlė pasvarstyti, ar nereikėtų pagalvoti apie baudų įteisinimą už piktnaudžiavimą procedūrinėmis teisėmis.

"Vyksta toks chaosas, kurio nebuvo per 20 metų", - stebėjosi frakcijai "Drąsos kelias" atstovaujantis Algirdas Patackas.

Įvykių eiga Seimo salėje pasipiktino ir liberalė Dalia Teišerskytė. "Frakcijos vardu prašau padaryti pertrauką 4 metams ir prašau balsuoti", - ironizavo ji.

Kaip ELTA jau skelbė, antradienį Seimas balsavimu turėjo spręsti, ar leisti Seimo narius "darbiečius" Viktorą Uspaskichą, Vytautą Gapšį ir Vitaliją Vonžutaitę patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir kitaip suvaržyti jų laisvę.

Praėjusią savaitę Seimo laikinoji tyrimo komisija patenkino generalinio prokuroro prašymą ir sutiko, kad būtų atimta šių trijų parlamentarų teisinė neliečiamybė.

Už tokius tris rezoliucijos projektus ir pažymas balsavo 7 komisijos nariai, 5 buvo prieš, vienas parlamentaras (komisijos pirmininkas Andrius Mazuronis) susilaikė.

Kvepia kalėjimu

"Darbiečiai", savo partijos narių teisinės neliečiamybės klausimą atidėdami iki kito Seimo posėdžio, išnaudojo visas Seimo statute numatytas procedūrines galimybes, mano Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas, politologas Vytautas Dumbliauskas, ir prognozuoja, kad iki ketvirtadienio, kai vėl bus sprendžiamas šis klausimas, jie ieškos būdų, kaip užkirsti kelią jo sprendimui.

Naujienų agentūrai ELTA komentuodamas antradienį atidėtą "darbiečių" teisinės neliečiamybės klausimą, politologas sakė negalįs vertinti, ar buvo pažeistas Seimo statutas.

"Etikos ir procedūrų komisija pripažino, kad nebuvo pažeistas Statutas, bet toje komisijoje daugumą sudaro valdantieji. Čia toks klaustukas. Bet, jeigu Statutas pažeistas, tada skandalas, jeigu nepažeistas - tada tiesiog Darbo partija išnaudojo visas procedūrines galimybes, nes, matyt, klauso savo lyderio. O lyderis - labai jau akivaizdžiai matyti - bijo kalėjimo. Jam kalėjimas tikrai kvepia, jeigu jis taps "liečiamas", neteks imuniteto", - sakė V. Dumbliauskas.

Pašnekovas prognozavo, kad "darbiečiai" iki ketvirtadienio dar gali kažką nuveikti, pavyzdžiui, įtikinti Seimo narius neateiti į posėdį, taip vėl užkertant kelią balsavimui dėl neliečiamybės panaikinimo.

"Žodžiu, vyksta kova", - reziumavo politologas.

"Dar tos dvi dienos... Gal kažkam kažkokį tikslą jos turi. Per tas dvi dienas gal dar pavyks įkalbėti kažką. Laikas šiuo atveju yra V. Uspaskicho sąjungininkas", - pridūrė jis.

MRU docentas neprognozavo, ar ketvirtadienį parlamentui vis dėlto pavyks galutinai apsispręsti dėl "darbiečių" neliečiamybės.

"Šiuo atveju vyksta rimti žaidimai, nes V. Uspaskichas daro viską, kas neįmanoma, kad tiktai išsaugotų neliečiamybę. Galų gale, jis ne veltui atsisakė europarlamentaro mandato, nes ten jau buvo netekęs neliečiamybės. Jis dabar ėjo į Seimą, kad tiktai turėtų tą neliečiamybę. Žodžiu, matyt, rimtai jam kvepia kalėjimu", - dėmesį atkreipė politikos apžvalgininkas.

 

- Andrius Surgutanov

Close

Socdarbiečių fiasko: opozicija užkirto kelią atsiriekti dalį biudžeto

Lietuvos socialdemokratų darbo partija nepasiekė savo – skubos tvarka bandant pritarti naujai partijų finansavimo tvarkai, opozicija balsavime nedalyvavo, todėl neužteko parlamentarų balsų. Tokį pat scenarijų opozicija pritaikė ir dėl ...

Silpnos mokyklos įžiebė ginčą: ministerija joms pumpuos pinigus, bet Seimas nori pokyčių

Lietuvos moksleivių pasiekimams nežibant, o vyresnių klasių moksleivių pasiekimams keliant nerimą, Švietimo ir mokslo ministerija silpnąsias šalies mokyklas skatins pinigais, skirdama joms vadinamuosius kokybės krepšelius. ...

Patvirtinta pensijų reforma: kaupimas keisis

Seime kelią prasiskynė tiek mokesčių, tiek pensijų reforma. Priėmus Pensijų kaupimo įstatymą, visi gyventojai automatiškai bus įtraukiami į pensijų kaupimą, su galimybe atsisakyti. Žmogus turės 3 proc. nuo savo atlyginimo atsidėti ateičiai ...

Seimas apsisprendė: keisis gyventojų mokami mokesčiai

Seime skubos tvarka priimta mokesčių reforma, kuri, prezidentei patvirtinus, įsigaliotų jau nuo 2019 metų sausio 1 dienos. Pokyčiai palies kiekvieną šalies darbuotoją. Seimo rytiniame posėdyje nuspręsta sujungti darbuotojo ir darbdavio ...

Seimas narsto pensijų reformą: linkstama link automatinio įtraukimo

Seime antradienį pradėta svarstyti Vyriausybės inicijuota pensijų kaupimo sistemos reforma. Po diskusijų parlamentarai pritarė automatiniam įtraukimui į II pensijų pakopą. Reformai pritarta komitetuose – praėjusią savaitę jai pritarė Seimo ...

Mokesčių reformos buldozeris važiuoja: pritarta nepaisant milijardinių praradimų biudžete

 Seimas antradienį po svarstymo pritarė parlamente suderintai kompromisinei trejų metų trukmės mokesčių sistemos reformai. Tiesa, svarstymo metu netrūko aštrių pasisakymų apie tai, kas laukia Lietuvos, priėmus tokius brangiai biudžetui ...

Nekilnojamojo turto mokestis stringa: kodėl gyvenantis Akmenėje turėtų mokėti, o Vilniuje – ne?

Vyriausybė siekia papildomai apmokestinti antrą ir tolimesnį būstą, tačiau konservatoriai pasigenda socialinio teisingumo, mat regionuose žmonės gali likti daug labiau nuskriausti. Vyriausybės pasiūlymą 0,3 proc. tarifu apmokestinti antrąjį, ...

Su rūkymu parlamentarai pasiryžę kovoti kainomis

Siūlymas branginti rūkymą sulaukia vis daugiau parlamentarų palaikymo ir gana lengvai kelią skinasi link galutinio svarstymo Seime. Finansų ministras Vilius Šapoka pristatė, kad siūloma nustatyti trejų metų akcizų didinimo planą tabako ...

Pažėrė kritikos mokesčių ir pensijų reformoms: nelygybė nemažės, iš kur bus finansų – nežinia

Ne visi į Seimą pakviesti specialistai pakalbėti apie mokesčių reformą suskubo liaupsinti Vyriausybės paruoštas reformas. Pabrėžta, kad kentės socialinė sritis – ateityje gali būti keblu finansuoti pensijas bei išmokas. O taip ...

9-oji D. Grybauskaitės metinė kalba išdavė: baigėsi galvų kapojimas

Jei politikai prezidentės Dalios Grybauskaitės metiniame pranešime pasigenda griežtumo, tai politologai – kritikos sau ir Vyriausybei. Metinė šalies vadovės kalba išsiskyrė alegorijų gausa, neatidus klausytojas galėjo ir ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas