STT vadovas: O. Čiukšio gynyba – įprasta

(Puslapis 1 iš 4)


Roberto Dačkaus (Fotodiena) nuotr.

Birutė Žemaitytė / Balsas.lt

2011-09-07 16:00

 Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Žimantas Pacevičius trečiadienį patvirtino, kad STT yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl buvusio Ignalinos atominės elektrinės (IAE) vadovo Osvaldo Čiukšio galimai neskaidriai sudarytos sutarties su viena saugos tarnyba. Buvusio vadovo gynybą, esą jo byla yra politinė, Ž. Pacevičius vadina įprasta.

„Tai yra tam tikro žmogaus ar žmonių gynybinė pozicija, ir tai yra normalu. Mums tai yra įprasta“, – trečiadienį sakė Ž. Pacevičius.

Trečiadienį Seimo pirmininkė Irena Degutienė, komentuodama IAE susidariusią situaciją, „Žinių radijui“ sakė: „Mane kaip žmogų jaudina ta situacija, tai yra ypatingos paskirties objektas atominė elektrinė. Ir bet kokie skandalai ar kažkokie neaiškumai toje veikloje, be abejo, kelia susirūpinimą. Čia ne autobusų stotis ar dar kažkas ir to stabilumo atominei elektrinei labai norėtųsi, kad jisai būtų. Aš negaliu pakomentuoti, kodėl, nes tik tiek, kiek žiniasklaidoje skaitau tą, ką sako ministras, ką sako buvęs atominės elektrinės direktorius. Bet aš manau, kad nėra gerai toks neaiškumas arba tokia padėtis, kokia yra dabar susiklosčiusi“.

Buvęs IAE vadovas, o nuo šių metų balandžio Korporatyvinių reikalų direktorius O. Čiukšys „Balsas.lt“ sakė, kad pastaruoju metu priverstas dirbi tik formaliai, tačiau savo noru iš pareigų trauktis neketina.

„Aš jo (generalinio direktoriaus Ž. Jurkšaus – red. past.) klausiau tarnybiniais raštais, pavyzdžiui, kodėl mane nušalino nuo komandiruotės. Yra suplanuota eilė susitikimų – ar jis ruošiasi atšaukti ir tuos susitikimus? Juk vyksta darbas, žmonės dirba ruošdami susitikimus, ir negalima su tuo juokauti. Nei raštu, nei žodžiu – niekaip nesu apie tai informuotas, – „Balsas.lt“ sakė O. Čiukšys. – Formaliai dirbu, bet šiandien, pavyzdžiui, visą dieną su žiniasklaida bendrauju. Tai nenormalu, ne tuo turi užsiimti uždaromos atominės elektrinės darbuotojai“.

Paklaustas, ar yra sulaukęs užuominų, jog turėtų trauktis iš pareigų, ir dėl ko, O. Čiukšys sakė:

„Tikrai neketinu trauktis, nors ir gavau pasiūlymą arba išeiti savo noru, arba būsiu atleistas pagal 235 straipsnį, kaip buvo paaiškinta direktoriaus. Tai už grubius darbo drausmės pažeidimus. Tai yra maksimali nuobauda darbuotojui, ji turi atspindį jo tolimesnėje karjeroje, net šeimai gali turėti pasekmių. Kadangi (atleidimas – red. past.) pagal 235 straipsnio 7 postraipsnį – tai už vagystes, iššvaistymą lėšų ir t. t. Buvo motyvuojama tuo, kad STT pradėjo ikiteisminį tyrimą mano ir kitų asmenų atžvilgiu“, – pasakojo O. Čiukšys.

Jo teigimu, Lietuvoje yra buvę atvejų, kai žmones atleido iš darbo pagal šį straipsnį, bet teismas juos grąžino į darbą.

Straipsnio puslapiai:

- Birutė Žemaitytė

Close

Per rugsėjį – įstaigose beveik 200 darbuotojų mažiau

Valstybės tarnybos departamento duomenimis, per rugsėjo mėnesį Lietuvos valstybės ir savivaldybių įstaigose užimtų pareigybių skaičius sumažėjo 194. Labiausiai sumažėjo valstybės tarnybos korpusas.

17-os „Rimi“ ir „Iki“ parduotuvių perleidimas - miglotas

Konkurencijos tarybai leidus susijungti prekybos tinklams „Rimi“ ir „Iki“, bendrovės „Rimi Lietuva“ įsipareigojimas parduoti ar kitaip perleisti 17 iš 287 parduotuvių kol kas apgaubtas migla.

Kritinė situacija Baltarusijos pasienyje: para atsieina 100 tūkst. eurų

Ilgų eilių pasienyje su Baltarusija problema, kaip ir legendinė Vilniaus oro uosto taksistų problema, atrodo amžinos ir niekaip neįveikiamos nors ir dedama daug pastangų. O juk prastovos pasienyje trikdo darbą Lietuvos vežėjams, kurie sukuria apie 6 proc. šalies bendrojo produkto.

„Sodros“ „vyšniniai vokeliai“ privertė lietuvius pasitikrinti būsimą pensiją

Kas septinto gyventojo, iš „Sodros“ sulaukusio „vyšninio voko“, alga nuo gegužės perkopė minimalaus mėnesio atlyginimo dydį. „Vyšninių vokų“ gavėjų atlyginimai vidutiniškai padidėjo 55 proc. o „Sodra“ per keturis mėnesius iš jų surinko 17 mln. eurų daugiau socialinio draudimo įmokų.

Seimūnų akiratyje – valstybinės įmonės: siūlo privatizuoti

 Valstybės kontrolei pristačius įžvalgas, kad toli gražu ne visos valstybės ar savivaldybių valdomos įmonės neša pelną ar dirba tikslingai, Seimo nariai suskubo klausti – kam išvis reikalingos tokios įmonės. Parlamentarų ...

Pažadai it iš gausybės rago: kitąmet – didesnė alga ir pensijos

 Kitąmet daugumos šalies gyventojų laukia džiuginančios permainos, tikina Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Planuojama, jog kils minimali alga, pensijos, gerės sąlygos individualia veikla užsiimantiems, ketinama ...

„Rimi“ ir „Iki“ sandoriui – žalia šviesa

Konkurencijos taryba uždegė žalią šviesą 213 mln. eurų vertės prekybos tinklų „Rimi“ ir „Iki“ pirkimo-pardavimo sandoriui.

„Providence“ užbaigė TV3 įsigijimą: jau kitąmet Lietuvos žiūrovai sulauks pokyčių

Gavusi visus patvirtinimus, JAV bendrovė Providence Equity Partners (PEP) baigė įsigijimo procesą ir tapo iki šiol MTG valdytų nemokamos ir mokamos televizijos, taip pat interneto bei radijo verslų Baltijos šalyse savininke. Už šiuos verslus bendrovė sumokėjo 115 milijonų eurų, informavo naujai paskirtas All Media Baltics vykdantysis valdybos pirmininkas Pierre Danon.

Naujausia statistika: Lietuvoje nupirkta daugiausiai naujų automobilių iš visos ES

Naujų automobilių pardavimų augimas Lietuvoje per tris šių metų ketvirčius buvo didžiausias visoje Europos Sąjungoje (ES), skelbia Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).

Paskelbė Lietuvos miestų TOP dešimtuką, kurie sulaukia didžiausio susidomėjimo

Žiniasklaidos dėmesys, skiriamas didiesiems Lietuvos miestams, pasiskirsto daugmaž tolygiai pagal jų dydį ir ekonominį pajėgumą. Tuo tarpu kurortai ir kurortinės vietovės viešojoje erdvėje dėl dėmesio konkuruoja stipriau, neatsižvelgiant į miesto gyventojų skaičių.

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas