Tamsioji išpardavimų pusė: kaip įsigyjame prekes su dirbtinėmis nuolaidomis (8)


SCANPIX nuotr.

Ekonomika.lt

2013-11-26 20:00

Kai JAV prasidės „Black Friday“ išpardavimai (Lietuvos didžiuosiuose prekybos centruose iš to kilo akcija „Jamam“), pirkėjai ne tik eis į prekybos centrus, bet gaus išskirtinę progą pasigėrėti pardavimų spektakliu, rašoma „The Wall Street Journal“.

Parduotuvės ruošia dideles iškabas, skelbia apie nuolaidas, tačiau pardavimų rinkos veteranai teigia, kad tai tik gerai sukonstruota iliuzija.

Dauguma mano, kad prekybininkai pastato visas turimas prekes ir pritaiko nuolaidas toms, kurias prastai perka. Vis dėlto yra žaidžiama visai kitaip: didieji prekybininkai gavę prekes iš tiekėjų į pirminę kainą įskaičiuoja nuolaidą. Tokiu atveju, net nesitikima, kad už kelnes pirkėjai mokės 159 litus, nes vėliau jos kainuos 89.

Pirkėjai į tai nekreipia dėmesio, nes tokioje blankioje ekonomikoje nuolaidos gali ir apakinti. Tokia iliuzija kelia klausimus, kaip per išparadvimų įkarštį prekybininkams lieka pelno plėtrai ir parduotuvės išlaikymui.

JAV internetu parduodamų nuolaidų kuponų tinklalapio Savings.com duomenimis, 31 didžiųjų prekybos tinklų pardavėjų siūlymai 2009-2012 metų laikotarpiu augo 63 proc., o vidutinė nuolaida šoktelėjo nuo 25 iki 36 procentų.

„Dauguma kainų jau yra su įskaičiuota nuolaida, taigi dėl to įmonės sulaukia stabilesnio pelno“, - teigia „Macquire Equities Research“ analitikė Liza Dunn.

Pastebima, kad šiemet JAV nuolaidų kova bus nuožmesnė, o tai rimtai paveiks kompanijų pelnus. Parduotuvės pritaiko ir tikras nuolaidas sunkiau parduodamoms prekėms, tačiau taip bandoma pritraukti klientus į parduotuves, kur šie įsigis prekes ir su dirbtinėmis nuolaidomis.

Prekybininkai gali įsivelti į teisinius ginčus, jei neprekiaus pradinėmis kainomis, tačiau kol kas tai yra normali praktika. Tuo tarpu parduotuvių tinklas „Penney“ pamėgino prekiauti pradine kaina ir nesiūlyti nuolaidų, tačiau tai pasibaigė vadovybės keitimu ir grįžimu prie senosios nuolaidų praktikos.

Pasak neprisistačiusio šios rinkos konsultanto, tiekėjas parduotuvei megztinį parduoda maždaug už 14,5 JAV dolerio. Rekomenduojama pardavimo kaina yra 50 JAV dolerių, o tai reiškia, kad prekybinkas pritaiko maždaug 70 proc. antkainį. Tokia kaina yra parduodami vos keli vienetai, tačiau daugiau parduodama per pirmąjį nukainojimą, kai megztinis pažymimas 44,99 JAV dolerių kaina. Geriausiai jis yra parduodamas per nuolaidų bumą, nes pirkėjai lengviau už jį atiduoda 21,99 JAV dolerių. Taip partija yra parduodama už vidutinę 28 JAV dolerių vieneto kainą ir prekybinkui atneša 45 proc. grynojo pelno.

„Tai yra kvaila, nes pradinė kaina visada atrodo netikra, juk tokios brangios prekės niekas nepirks. Tokiu atveju ji neturėtų būti pateisinama pirkėjų akyse“, - teigia Kolumbijos universiteto profesorius Markas Cohenas.

Kita pardavėjų naudojama taktika yra kainų sukėlimas prieš atostogų, o kartu ir nuolaidų sezoną. „Market Track LCC“ atliko 1,7 tūkst. produktų kainų svyravimo 2012-ųjų lapkričio analizę. Ji parodė, kad bent penktadalio produktų kainos kilo 8 proc. likus kelioms savaitėms iki padėkos dienos ir vėliau buvo nukanotos per „Black Friday“ išpardavimus. Labiausiai brango žaislai ir įrankiai – 23 procentais.

Pagal JAV galiojančius įstatymus, prekybinkai turi pardavinėti originalia kaina „pagrįstai ilgą laiką“ iki nuolaidų pritaikymo.Tačiau šie pripratino klientus pirkti nuolaidas ir dabar yra ilgam įstrigę prie šios strategijos. Dauguma jų teigia, kad klientai nustoja pirkę, jei yra bandoma grįžti prie tradicinės kainodaros.

Close

Kokį automobilį pirkti: naują ar naudotą?

Nuosava transporto priemonė daugeliui asmenų bei šeimų yra tapusi neatsiejamu pirkiniu, palengvinančiu ir pagreitinančiu keliones iš vienos vietos į kitą.

Trijų valstybės įmonių iniciatyva steigiamas Transporto inovacijų centras

 2019 m. vasario 15-ąją Susisiekimo ministerijoje buvo pasirašyta sutartis ir memorandumas dėl Transporto inovacijų centro steigimo. Inovacijų centrą steigia 3 valstybės įmonės: „Lietuvos geležinkeliai“, „Kelių ...

Kaip pasirinkti pardavimų mokymų tiekėją?

Ne paslaptis, jog pardavėjų komanda generuoja didžiausias pajamas, išlaikančias visą organizaciją, todėl itin svarbu prisidėti prie šių žmonių žinių bagažo ir įgūdžių tobulinimo. Vienas iš veiksmingų būdų tai padaryti – investuoti į pardavimų komandos mokymus. Vis dėlto, ne visi pardavimų mokymai yra verti investicijų. Besirenkant mokymus ypatingai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų turinį, ...

Planuojantiems pirkti būstą - paskola nekilnojamam turtui įsigyti

Nuosavo būsto, sodo namelio ar žemės sklypo įsigijimas kiekvienai šeimai suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir nedidelio galvos skausmo, kadangi nekilnojamo turto pirkimas pareikalauja nemenkai atverti piniginę. Paskolų banko specialistų teigimu, dauguma žmonių, norinčių įsigyti nuosavą būstą, kreipiasi dėl finansavimo ir pildo paskolos gavimo paraišką internetu

Y karta: kuo skiriasi gimę devintajame ir dešimtajame dešimtmetyje?

Y kartos atstovai daro didelę įtaką darbo rinkai jau beveik 20 metų. Dabartiniai jauni suaugusieji atnešė daug naujovių į darbo procesų sritį ir neretai yra didelė mįslė darbdaviams ir žmogiškųjų išteklių specialistams. ...

Skandinavijoje madingas akcentas populiarėja ir Lietuvoje

Sostinėje, ant gyvenvietės „Lighthouse“ daugiabučių stogų, baigtos įrengti dvi aukščiausios Lietuvoje žaliuojančios terasos. Architektūros ekspertai sutaria, kad žaliuojančių stogų tendencija tiek ant horizontalių, tiek ant ...

Keliautojas Makalius: Naujuosius planuojantys užsienyje jau beveik pavėlavo

Artėjant didžiosioms metų šventėms klausimas „Kur švęsti Naujuosius?“ tampa ne vieno pokalbio tema. Keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius teigia, kad nors lietuviai pradeda suprasti, jog geriausius pasiūlymus ...

9 patarimai, kaip žiemą komunaliniams mokesčiams išleisti mažiau

Norite sutaupyti vandens? Duše prauskitės su antrąja puse. Ne, tai ne pokštas – specialistai teigia, kad toks santykius gerinantis prausimosi būdas gali sutaupyti iki 50 proc. vandens. O kaip sunaudoti kuo mažiau elektros ...

Kaip per dieną atidaryti elektroninę parduotuvę?

Atidaryti elektroninę parduotuvę tampa vis paprasčiau: nebereikia ilgų ir sudėtingų procesų, samdyti brangiai kainuojančių programuotojų ar derėtis su bankais dėl apmokėjimo būdų. Visa tai galima atlikti vos per dieną. Pasakysite, kad tai ...

„Lidl“ pristato tarptautinį Kalėdų tyrimą: lietuviai norėtų šventę sutikti kaip popiežius

 Dienos trumpėja, oras darosi vis šaltesnis ir palengva pradedame jausti Kalėdų dvasią. Drauge su Kalėdų nuotaikomis artinasi ir galybė pasirengimo didžiausiai metų šventei darbų: organizavimas, apsipirkimas, dekoravimas, dovanų ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas