Teismas nubaudė V. Uspaskichą


Dmitrijaus Radlinsko (Fotodiena) nuotr.

BNS

2013-04-19 14:02

Už neatvykimą į teismo posėdį be pateisinamos priežasties Darbo partijos pirmininkui Viktorui Uspaskichui skirta 3900 litų (30 bazinių socialinių išmokų dydžio) bauda.

Tokį sprendimą penktadienį priėmė Vilniaus apygardos teismas.

Skirti baudą V.Uspaskichui pasiūlė Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas. Jis sakė V.Uspaskicho elgesį vertinantis "kaip ypatingą nepagarbą teismui".

Teisėja Daiva Pranytė - Zalieckienė teigė kaltinamojo elgesyje matanti piktnaudžiavimą. "Visi proceso dalyviai laukia pusę dienos ir nežinia ko, yra pagrindo manyti, kad yra piktnaudžiavimas", - sakė teisėja.

Ryte turėjęs prasidėti vadinamosios Darbo partijos juodosios buhalterijos bylos posėdis buvo atidėtas, jame nepasirodžius vienam kaltinamųjų V.Uspaskichui. Darbo partijos pirmininkas telefonu informavo teismą esantis Kauno klinikose, kur jam atliekami tyrimai.

Posėdis buvo nukeltas 13 val., iki jo pradžios V.Uspaksichas taip pat nepasirodė teisme, jo advokatai informavo, kad kaltinamasis yra pakeliui į Vilnių.

Teismui nusprendus skirti V.Uspaskichui baudą, paskelbta posėdžio pabaiga. Kitas teismo posėdis numatytas gegužės 2 dieną. Išsiskirsčius teisėjų kolegijai, netrukus į teismą atvyko Darbo partijos lyderis.

"Teismas padarė pertrauką, informavo, kad iki 13 valandos turi atvykti arba kaltinamasis, arba turi būti pateikti dokumentai, pateisinantys neatvykimą. Nei dokumento, nei pats kaltinamasis nepasirodė, visos aplinkybės rodo, kad jis neatvyko be pateisinamos priežasties, todėl ir paprašiau skirti bausmę", - savo siūlymą prašyti skirti baudą teisiamajam vėliau motyvavo prokuroras.

Klausiamas, kokia griežčiausia sankcija gresia už nepateisinamą neatvykimą į posėdį, S.Verseckas nurodė areštą, tačiau pabrėžė, kad V.Uspaskichas dėl neatvykimo baudžiamas pirmą kartą, todėl ir pasiūlė ne pačią griežčiausią sankciją.

"Be baudos, alternatyvi priemonė yra areštas iki 30 parų, bet tai pirmas atvejis, kai aš siūlau bausti kaltinamąjį, (tokiu atveju - BNS) niekada nesiūloma griežčiausia sankcija", - sakė S.Verseckas.

Valstybės kaltintojas vadinamoje DP juodosios buhalterijos byloje Generalinės prokuratūros prokuroras S.Verseckas penktadienį teisme turėjo pradėti skaityti baigiamąją kalbą. Anksčiau prokuroras yra sakęs, kad kalba užims 185 puslapių.

Baigiamojoje kalboje kaltintojas paprastai aptaria bylos įrodymus, išreiškia nuomonę, ar reikia kaltu pripažinti teisiamus asmenis ar juridinius asmenis, pasiūlo bausmes.

Darbo partija kaltinama 2004-2006 metais galėjusi neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų. Byloje Darbo partijos pirmininkas V.Uspaskichas, Seimo pirmasis vicepirmininkas Vytautas Gapšys, Seimo narė Vitalija Vonžutaitė kaltinami organizavę apgaulingą partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą. Šioje byloje be minėtų trijų parlamentarų kaltinama pati Darbo partija ir buvusi jos finansininkė Marina Liutkevičienė.

Darbo partijos atstovai kategoriškai atmeta kaltinimus ir bylą sako esant politine. Ši byla teismą pasiekė dar 2008 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Close

Kriminologas: ryšys tarp narkotikų vartojimo ir bausmės dydžio – „visiška nesąmonė“

 Beveik metus galiojant tvarkai, pagal kurią ir už nedidelį kanapių ar kitų narkotikų turėjimą gresia baudžiamoji atsakomybė, liberalai dar kartą siūlo kanapes dekriminalizuoti. Mokslininkams ir net sveikatos apsaugos ministrui šis ...

Baudomis apdalintos įmonės ribojusios galimybę gauti pigesnes dantų implantacijos paslaugas

 Konkurencijos taryba pripažino, kad Italijos bendrovė „Tecnoss Dental“ ir UAB „Implamedica“, susitarusios odontologijos klinikoms neparduoti implantacijai naudojamų regeneracijos produktų už mažesnes nei ...

Sostinėje – kartelis: vartotojai turėjo mokėti daugiau

 Konkurencijos taryba nustatė, kad dvylika sostinėje veikiančių proginių drabužių nuomos ir pardavimo salonų sudarė kartelį, kai susitarė taikyti vestuvinių suknelių matavimo mokestį ir kartu apsisprendė dėl jo dydžio. Už Konkurencijos ...

Koncernui „Achemos grupė“ skirta bauda

Konkurencijos taryba nusprendė, kad UAB koncernas „Achemos grupė“, įgijęs vienvaldę UAB „Jūros vartai“ ir AB „Klaipėdos laivų remontas“ kontrolę, įgyvendino koncentraciją, apie kurią nepranešė ...

Valstybinėje mokesčių inspekcijoje – nemalonus FNTT vizitas

Valstybinėje mokesčių inspekcijoje - labai nemaloni diena. Šioje įstaigoje trečiadienį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atliko kratą. Popiet pati VMI išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad krata atlikta dėl ...

Dėmesio! Plinta nauji apgaudinėjimo būdai

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais ...

Prekių klastotės plinta kaip virusas

Kasmet Lietuvą pasiekia vis daugiau suklastotų prekių. Vien per praėjusius metus šalies muitinės pareigūnai sulaikė daugiau nei 4,9 milijono suklastotų prekių, o tai net 55 kartus daugiau nei 2015 metais. Apie suklastotas prekes ir ...

Tūkstančius lietuvių apgavęs kelionių organizatorius neišsisuko: byla – teisme

Keliones organizuojančios bendrovės „Fresh Travel“ vadovas prieš pat įmonei paskelbiant bankrotą sau ir kitiems asmenims išmokėjo beveik 70 tūkst. eurų, o kelionių paketus veik pusmetį įmonė pardavinėjo už savikainą ir dar ...

„Arvi“ byla: teisme įkūrėjas V. Kučinskas nepasirodė, dar viena įmonė – į ofšorą

Trečiadienį Kauno apygardos teismo posėdyje įpareigotas dalyvauti „Arvi“ įmonių grupės savininkas Vidmantas Kučinskas nepasirodė. Įmonių grupei atstovavo verslininko sūnus Justas Kučinskas. Iš vienu turtingiausių žmonių Lietuvoje ...

Bilietus į atšauktą „Karklės“ festivalį pirkę buriasi bendram ieškiniui

Praėjusį savaitgalį turėjęs vykti didžiausias muzikos festivalis „Karklės“ vis dar kelia daug klausimų. Dėl bankroto atšaukto renginio organizatoriai pažadėjo, kad visi bilietus įsigiję dalyviai galės atvykti į kitais metais ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas