Vaistų, drabužių ir maisto pasirinkimas – Lietuvoje per didelis?


Fotodienos nuotr.

Žinių radijas

2014-01-03 16:28

„Creditreform Lietuva“ direktoriaus pavaduotojas Romualdas Trumpa tikina, kad pernai Lietuvoje įmonių bankrotų padaugėjo 14 proc. Jo nuomone, bankrotams įtakos turi atsigaunantis verslas, tarpusavio pasitikėjimas, kad ir kaip tai keistai skambėtų.

R. Trumpa teigė, kad didžiausias bankrotų nuosmukis buvo 2011 m., kai viskas buvo „įšalę“. „Aiškus dalykas, kad kai ekonomika atsigauna, vieni kitiems pradeda daugiau skolinti, vėliau prašyti susimokėti už prekės, tas ir turi įtakos bankrotams“ , - dėstė vyras.

2012 m. bankrotų mažėjo visose ūkio šakose, išskyrus maitinimą ir mažmeninę prekybą. Tai reiškia, kad smuko vidaus vartojimas. 2012 metų pabaigoje buvo padidėjęs minimalus darbo užmokestis, tuomet bankrotas „šoko“ paslaugų šakose.

Neturi nišos – ruoškis palikti rinką

„Šiais metais bankrotas gausėjo praktiškai visose stambesnėse ūkio šakose, išskyrus nekilnojamojo turto veiklą“, - tvirtino R. Trumpa.

2012 m. statybose bankrotų skaičius buvo gana aukštas, tai šioje srityje bankrotų skaičius 2013 m. pradėjo mažėti, bet pastatų statybos pošakėje bankrotas visgi išaugo.

„Didmeninės prekybos įmonių bankrotas pagausėjo. Čia viena iš priežasčių galėtų būti ta, kad didėja integracija tarp įmonių tarpusavyje, vertikali integracija. Įmonės, kurios neturi kažko tai nišinio pasiūlyti, jos tampa labai pažeidžiamos, sutrumpėja jų paskirstymo grandinė didmenininkui. O didmenininkai tai ne tie, kurie dirba su eksportu, o tie, kurie dirba Lietuvoje. Reiškia, kad maisto didmenininkai, drabužių didmenininkai, farmacijos – jų bankrotų pastebimai pagausėjo“, - dalijosi informacija pašnekovas.

Bankroto priežastys

Pašnekovo teigimu, bankroto priežastys yra trys. Kalbant apie mažmeninę prekybą, čia yra besitęsianti koncentracija, kitaip sakant, didesni „suvalgo“ mažesnius. Viso to rezultatas tas, kad mažmeninių maisto nespecializuotų parduotuvių bankrotų pagausėjo. Taip pat iš verslo žemėlapio pradėjo nykti ir senesnės įmonės.

Kita priežastis – naujų verslų steigimas. Įmonės steigiasi, priima žmones, turi vilčių, bet tos viltys nevisada išsipildo. Tai galioja ekspeditoriams, konsultacinėms bei programavimo įmonėms. Į rinką lengva įeiti, bet tavęs ten niekas nelaukia, tokios nuomonės laikosi R. Trumpa.

Trečia priežastis – sąnaudų padidėjimas tokiose šakose kaip siuvimo pramonė, medžio apdirbimo pramonė, tai liečia apsaugos ir pašto įmones.

Close

Per rugsėjį – įstaigose beveik 200 darbuotojų mažiau

Valstybės tarnybos departamento duomenimis, per rugsėjo mėnesį Lietuvos valstybės ir savivaldybių įstaigose užimtų pareigybių skaičius sumažėjo 194. Labiausiai sumažėjo valstybės tarnybos korpusas.

17-os „Rimi“ ir „Iki“ parduotuvių perleidimas - miglotas

Konkurencijos tarybai leidus susijungti prekybos tinklams „Rimi“ ir „Iki“, bendrovės „Rimi Lietuva“ įsipareigojimas parduoti ar kitaip perleisti 17 iš 287 parduotuvių kol kas apgaubtas migla.

Kritinė situacija Baltarusijos pasienyje: para atsieina 100 tūkst. eurų

Ilgų eilių pasienyje su Baltarusija problema, kaip ir legendinė Vilniaus oro uosto taksistų problema, atrodo amžinos ir niekaip neįveikiamos nors ir dedama daug pastangų. O juk prastovos pasienyje trikdo darbą Lietuvos vežėjams, kurie sukuria apie 6 proc. šalies bendrojo produkto.

„Sodros“ „vyšniniai vokeliai“ privertė lietuvius pasitikrinti būsimą pensiją

Kas septinto gyventojo, iš „Sodros“ sulaukusio „vyšninio voko“, alga nuo gegužės perkopė minimalaus mėnesio atlyginimo dydį. „Vyšninių vokų“ gavėjų atlyginimai vidutiniškai padidėjo 55 proc. o „Sodra“ per keturis mėnesius iš jų surinko 17 mln. eurų daugiau socialinio draudimo įmokų.

Seimūnų akiratyje – valstybinės įmonės: siūlo privatizuoti

 Valstybės kontrolei pristačius įžvalgas, kad toli gražu ne visos valstybės ar savivaldybių valdomos įmonės neša pelną ar dirba tikslingai, Seimo nariai suskubo klausti – kam išvis reikalingos tokios įmonės. Parlamentarų ...

Pažadai it iš gausybės rago: kitąmet – didesnė alga ir pensijos

 Kitąmet daugumos šalies gyventojų laukia džiuginančios permainos, tikina Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Planuojama, jog kils minimali alga, pensijos, gerės sąlygos individualia veikla užsiimantiems, ketinama ...

„Rimi“ ir „Iki“ sandoriui – žalia šviesa

Konkurencijos taryba uždegė žalią šviesą 213 mln. eurų vertės prekybos tinklų „Rimi“ ir „Iki“ pirkimo-pardavimo sandoriui.

„Providence“ užbaigė TV3 įsigijimą: jau kitąmet Lietuvos žiūrovai sulauks pokyčių

Gavusi visus patvirtinimus, JAV bendrovė Providence Equity Partners (PEP) baigė įsigijimo procesą ir tapo iki šiol MTG valdytų nemokamos ir mokamos televizijos, taip pat interneto bei radijo verslų Baltijos šalyse savininke. Už šiuos verslus bendrovė sumokėjo 115 milijonų eurų, informavo naujai paskirtas All Media Baltics vykdantysis valdybos pirmininkas Pierre Danon.

Naujausia statistika: Lietuvoje nupirkta daugiausiai naujų automobilių iš visos ES

Naujų automobilių pardavimų augimas Lietuvoje per tris šių metų ketvirčius buvo didžiausias visoje Europos Sąjungoje (ES), skelbia Europos automobilių gamintojų asociacija (ACEA).

Paskelbė Lietuvos miestų TOP dešimtuką, kurie sulaukia didžiausio susidomėjimo

Žiniasklaidos dėmesys, skiriamas didiesiems Lietuvos miestams, pasiskirsto daugmaž tolygiai pagal jų dydį ir ekonominį pajėgumą. Tuo tarpu kurortai ir kurortinės vietovės viešojoje erdvėje dėl dėmesio konkuruoja stipriau, neatsižvelgiant į miesto gyventojų skaičių.

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas