Valdovų rūmų finansavimas – Kultūros ministerijos rankose


Fotodienos nuotr.

BNS

2013-12-12 12:27

Valdovų rūmų atstatymo finansavimas kitąmet priklausys nuo kultūros ministro Šarūno Biručio - jis spręs, kiek lėšų skirti šiam objektui.

Svarstydamas kitų metų biudžeto projektą, Seimas ketvirtadienį pritarė "darbiečio" Vytauto Gapšio pasiūlymui vietoj 13 mln. litų Valdovų rūmų statyboms Vilniuje numatyti nulį litų.

Tačiau, pasak Š.Biručio, tai nereiškia, kad kitąmet Valdovų rūmams nebus skirta nė lito.

"Palikta bendroje eilutėje, ir ministro įsakymu bus paskirstyta kaip ir visiems kitiems objektams. Be abejo, laikantis, kad tai yra valstybės prioritetas", - ketvirtadienį BNS sakė kultūros ministras.

Vyriausybė siūlė Valstybės investicijų programoje atskira eilute numatyti 13 mln. litų Valdovų rūmų B korpuso statybai. Finansų ministro Rimanto Šadžiaus teigimu, Valdovų rūmų įstatymas įpareigoja finansavimą šiam objektui numatyti atskira eilute.

Tuo metu kultūros ministras tvirtino, kad tai labai apsunkintų kitų kultūros objektų statybos, rekonstrukcijos finansavimą.

"Dabar atsiranda lankstumas, (Valdovų rūmams - BNS) gali būti ir 13 mln. litų, gali būti daugiau, gali būti mažiau. Priklausys nuo situacijos. Dažnai būna taip, kad lieka nuo kai kurių objektų - kas nors užstringa, rangovai subankrutuoja, tada galima lanksčiai skirti daugiau Valdovų rūmams", - tvirtino Š.Birutis.

Jis su premjeru Algirdu Butkevičiumi yra sutaręs, kad kitąmet Valdovų rūmų B korpusui statyti turėtų būti skirta 6-7 mln. litų.

"Bet jeigu pavyks kitiems objektams - Klaipėdos dramos teatrui - pakeisti finansavimo šaltinį, manau, kad galėsime padidinti", - sakė ministras.

Dauguma parlamentarų pritarė kultūros ministro ir V.Gapšio siūlymui. Tam prieštaravo tik du Seimo nariai, du balsuodami susilaikė.

Prieš balsavusi konservatorė Vida Marija Čigriejienė teigė, kad šiam objektui lėšų turi būti skiriama tiek, kiek reikia.

"Valdovų rūmai man, kaip lietuvei, daug ką reiškia. Aš matau Lietuvos ateitį, aš matau Lietuvos valstybę, tai yra išskirtinis Atgimimo laikų siekis atstatyti Valdovų rūmus. Jeigu dar sovietmečiu atstatėme Trakų pilį ir ja didžiuojamės, kodėl per 21 metus negalime atstatyti Valdovų rūmų? Reikia skirti tiek, kiek reikia biudžete. Jie turi stovėti ir rodyti mūsų valstybės tvirtybę, galybę, kokia ji buvo praeity, tikiuosi, tokia bus ir ateity", - kalbėjo Seimo narė.

Užbaigti antrąjį Valdovų rūmų korpusą reikia per 60 mln. litų.

Iki šių metų gegužės mėnesio atlikus darbų už 261 mln. litų, buvo atkurta vadinamoji A dalis - 53 proc. viso pastato ploto. Nepabaigta vadinamoji B dalis, kurią sudaro šiaurinis, dalis vakarinio ir rytinio rūmų korpusai.

Prieš 200 metų nugriauti Vilniaus žemutinės pilies Valdovų rūmai atkuriami virš 1987-2001 metais atkastų rūmų liekanų. Tai Vilniaus pilių komplekso sudėtinė dalis - kunigaikščių rūmai, stovėję tarp Katedros ir Pilies kalno. Rūmai susideda iš keturių korpusų su uždaru kiemu.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Close

Socdarbiečių fiasko: opozicija užkirto kelią atsiriekti dalį biudžeto

Lietuvos socialdemokratų darbo partija nepasiekė savo – skubos tvarka bandant pritarti naujai partijų finansavimo tvarkai, opozicija balsavime nedalyvavo, todėl neužteko parlamentarų balsų. Tokį pat scenarijų opozicija pritaikė ir dėl ...

Silpnos mokyklos įžiebė ginčą: ministerija joms pumpuos pinigus, bet Seimas nori pokyčių

Lietuvos moksleivių pasiekimams nežibant, o vyresnių klasių moksleivių pasiekimams keliant nerimą, Švietimo ir mokslo ministerija silpnąsias šalies mokyklas skatins pinigais, skirdama joms vadinamuosius kokybės krepšelius. ...

Patvirtinta pensijų reforma: kaupimas keisis

Seime kelią prasiskynė tiek mokesčių, tiek pensijų reforma. Priėmus Pensijų kaupimo įstatymą, visi gyventojai automatiškai bus įtraukiami į pensijų kaupimą, su galimybe atsisakyti. Žmogus turės 3 proc. nuo savo atlyginimo atsidėti ateičiai ...

Seimas apsisprendė: keisis gyventojų mokami mokesčiai

Seime skubos tvarka priimta mokesčių reforma, kuri, prezidentei patvirtinus, įsigaliotų jau nuo 2019 metų sausio 1 dienos. Pokyčiai palies kiekvieną šalies darbuotoją. Seimo rytiniame posėdyje nuspręsta sujungti darbuotojo ir darbdavio ...

Seimas narsto pensijų reformą: linkstama link automatinio įtraukimo

Seime antradienį pradėta svarstyti Vyriausybės inicijuota pensijų kaupimo sistemos reforma. Po diskusijų parlamentarai pritarė automatiniam įtraukimui į II pensijų pakopą. Reformai pritarta komitetuose – praėjusią savaitę jai pritarė Seimo ...

Mokesčių reformos buldozeris važiuoja: pritarta nepaisant milijardinių praradimų biudžete

 Seimas antradienį po svarstymo pritarė parlamente suderintai kompromisinei trejų metų trukmės mokesčių sistemos reformai. Tiesa, svarstymo metu netrūko aštrių pasisakymų apie tai, kas laukia Lietuvos, priėmus tokius brangiai biudžetui ...

Nekilnojamojo turto mokestis stringa: kodėl gyvenantis Akmenėje turėtų mokėti, o Vilniuje – ne?

Vyriausybė siekia papildomai apmokestinti antrą ir tolimesnį būstą, tačiau konservatoriai pasigenda socialinio teisingumo, mat regionuose žmonės gali likti daug labiau nuskriausti. Vyriausybės pasiūlymą 0,3 proc. tarifu apmokestinti antrąjį, ...

Su rūkymu parlamentarai pasiryžę kovoti kainomis

Siūlymas branginti rūkymą sulaukia vis daugiau parlamentarų palaikymo ir gana lengvai kelią skinasi link galutinio svarstymo Seime. Finansų ministras Vilius Šapoka pristatė, kad siūloma nustatyti trejų metų akcizų didinimo planą tabako ...

Pažėrė kritikos mokesčių ir pensijų reformoms: nelygybė nemažės, iš kur bus finansų – nežinia

Ne visi į Seimą pakviesti specialistai pakalbėti apie mokesčių reformą suskubo liaupsinti Vyriausybės paruoštas reformas. Pabrėžta, kad kentės socialinė sritis – ateityje gali būti keblu finansuoti pensijas bei išmokas. O taip ...

9-oji D. Grybauskaitės metinė kalba išdavė: baigėsi galvų kapojimas

Jei politikai prezidentės Dalios Grybauskaitės metiniame pranešime pasigenda griežtumo, tai politologai – kritikos sau ir Vyriausybei. Metinė šalies vadovės kalba išsiskyrė alegorijų gausa, neatidus klausytojas galėjo ir ...

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas