Žilvinas Marcinkevičius


Fotodienos nuotr.

Ekonomika.lt

2011-05-28 17:07

Žilvinas Marcinkevičius (g. 1967 rugpjūčio 24 d. Šakiuose) – verslininkas, vienas iš „Vilniaus prekybos“ įkūrėjų ir akcininkų. Ekonomika.lt duomenimis, jo turtas siekia apie 700 mln. litų.

Studijavo Vilniaus universiteto Medicinos fakultete, kur susipažino su būsimaisiais verslo partneriais. 1992 įsteigė įmonę, įsigijo alkoholinių gėrimų parduotuvę Vilniuje ir įkūrė koncerną VP Grupė, per kurį valdomas mažmeninės prekybos tinklas „Maxima LT“ bei daugybė kitų įmonių: vaistinių tinklas UAB „Eurovaistinė“, „Akropolis“, užsiimantis prekybos centrų vystymu ir valdymu.

Iki 2008 metų rugpjūčio ėjo VP Grupės viceprezidento pareigas.

VP Grupei priklausančios bendrovės „NDX energija“ valdybos narys Ž.Marcinkevičius dalyvavo nacionalinio investuotojo „Leo LT“ kūrime ir veikloje.

Ž. Marcinkevičius valdo 13,8 proc. „Vilniaus prekybos“ grupės akcijų. Kilus konfliktui su pagrindiniu akcininku N. Numavičiumi, Ž.Marcinkevičius išvyko gyventi į Airiją, tačiau iš VP akcininkų gretų nepasitraukė.

Turi du vaikus iš pirmosios santuokos — Kristiną ir Julių, su gyvenimo drauge Eda Krasnadamskiene susilaukė dukters Beatričės.

 

Close

 

 

Dienos klausimas

Ar planuojate įsigyti NT dar šiais metais?

 

Dienos citata

Įsivedus eurą nuo 2015 metų pradžios valstybės rinkliavos nedidės, o valstybė gali parodyti pavyzdį, kaip reikia elgtis perskaičiuojant kainas iš litų į eurus.

Finansų minsitras Rimantas Šadžius

Archyvas

Dienos skaičius

40 proc.

Tiek vidutinis kainų lygis Lietuvoje yra mažesnis nei ES vidurkis.

Archyvas