Žalieji automobiliai Lietuvoje – didelės galimybės mažai valstybei

Apie elektromobilių svarbą Lietuvoje pasisakoma nuolat – nuo aukščiausio lygio politikų iki eilinių automobilių vartotojų. Tačiau kokia yra reali elektromobilių situacija, kur esame ir kur einame? Į šią temą iš arčiau pažvelgs tarptautinė konferencija „Žalieji automobiliai Lietuvoje – didelės galimybės mažai valstybei“, kuri yra vienas iš žaliojo parado „Vilnius CO2 Green Drive“ renginių.  

Konferencijos metu į klausimą „Kada Lietuva taps aktyvi elektromobilių naudotoja ir gamintoja?“ atsakys Susisiekimo ministerijos atstovai, o Lietuvos elektromobilių asociacija pristatys realią šiandienos situaciją. Kartu su svečiais iš Šiaurės šalių bus diskutuojama, kaip plėtoti elektromobilių gamybą, pritraukti investuotojų, kaip finansuoti mokslinius tyrimus, naujų elektromobilių įsigyjamą ar konvertavimą iš įprastų automobilių. Neliks nuošalyje infrastruktūros klausimai (įkrovimo stotelės, energijos tiekėjai, nemokamos stovėjimo ir įkrovimo vietos) bei įstatyminė bazė (naujoms verslo idėjoms įgyvendinti, elektromobilių registracijai, paprasto automobilio konvertavimui į elektromobilį).

„Vilnius CO2 Green Drive“ - tai tarptautine aplinkosaugine-menine iniciatyva paremtas renginys. Žaliuoju paradu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į pasaulinę klimato kaitos problemą ir poreikį keisti asmeninius susisiekimo įpročius.

Žaliąjį paradą „Vilnius CO2 Green Drive" Lietuvoje organizuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras, bendradarbiaudamas su Danijos kultūros institutu, Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje ir Vilniaus miesto savivaldybe. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija, projektą įgyvendina „Oval. Not Round“.

3 faktai, kodėl verta rinktis elektromobilius:

Elektra yra pigesnė už skystą kurą, ir ji gali būti gaunama iš atsinaujinančių energijos išteklių – saulės ir vėjo energijos;
Elektromobiliai neišmeta aplinkai kenksmingų dujų;
Elektromobiliai yra patikimesni ir reikalauja mažiau techninės priežiūros, nei skystu kuru varomi automobiliai; pamirškite tepalų keitimą! 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/zalieji-automobiliai-lietuvoje-dideles-galimybes-mazai-valstybei-1021.html