Stringantys Ignalinos AE uždarymo darbai – buvusios Vyriausybės kaltė?

Valdančioji koalicija dėl stringančių Ignalinos atominės elektrinės (AE) uždarymo darbų linkusi kaltinti buvusią Vyriausybę, kuri esą pasirašė netinkamas sutartis, stabdančias uždarymą.

Antradienį po Seimo Jungtinės (Liberalų ir centro sąjungos ir Tautos prisikėlimo partijos) frakcijos susitikimo su Ignalinos atominės elektrinės (IAE) korporatyvinių reikalų direktoriumi Osvaldu Čiukšiu jos narys Arūnas Valinskas sakė, kad dėl šalies energetikos problemų auga įtampa valdančiojoje koalicijoje. A. Valinskas žadėjo ir gąsdino trečiadienį per koalicijos pusryčius kelti energetikos ministro Arvydo Sekmoko atsakomybės, kompetencijos klausimą, tačiau pats parlamentaras susiikime nedalyvavo, o koalicija ministro atsistatydinimo klausimo nekelia.

"Šiek tiek svarstėme, kokia yra situacija uždaromoje Ignalinos AE, susipažinome su medžiaga, kur koncentruotai surašyta, kaip atrodo tų svarbiausių sutarčių įgyvendinimas, tačiau niekas tikrai nekėlė ministro atsakomybės klausimų, kokių nors kaltinimų niekas neformulavo", - trečiadienio rytą po tradicinių koalicijos pusryčių sakė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Anot jo, Ignalinos AE yra atotrūkis tarp naujų ir senų darbuotojų atlyginimų. Koalicijos partnerių nuomone, tai, kaip ir didelis sutarčių įgyvendinimo vėlavimas, techninės problemos, yra pagrindinės spręstinos problemos įmonėje. Tiesa, tai valdantieji sieja ne su energetikos ministro atsakomybe, o buvusia šalies valdžia.

"Esminis vėlavimas ir tie objektyvieji pagrindai, deja, sukurti buvusios Vyriausybės, pasirašant atitinkamas sutartis, kur yra visiškai neapginti rangovų, tai yra mūsų įmonės interesai, ir pakeisti tą padėtį yra labai sudėtinga. Ir techniniai sprendimai, viskas yra apspręsta tų jau pasirašytų sutarčių. Dėl to ministras A. Sekmokas gavo tikrai labai sudėtingą padėtį, ją pakeisti teisiškai jam yra labai problematiška pagal tas sutartis. Dėl esminio tos įmonės veiklos turinio vis dėlto turėtų prieš tai buvusi Vyriausybė prisiimti didesnę atsakomybę", - kalbėjo J. Razma.

Pasak jo, O. Čiukšio atleidimo klausimas nebuvo koalicijos aptarimo objektas. Esą jo likimas turi būti lemiamas ne politinių sprendimų.
 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/stringantys-ignalinos-ae-uzdarymo-darbai-buvusios-vyriausybes-kalte-12691.html