Mokesčių inspekcija bendradarbiaus su auditoriais ir buhalteriais

 Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), siekdama sumažinti mokesčių vengimą ir gerinti mokesčių administravimo kokybę, pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija (LBAA) bei Lietuvos auditorių rūmais (LAR).

Kaip teigė VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė, pasirašytos bendradarbiavimo sutartys reikšmingos visoms šalims ir pagerins mokesčių surinkimo kokybę.

"LBAA bei LAR nariai teiks pasiūlymus dėl teisės aktų tobulinimo ir dalinsis informacija apie galimus mokesčių įstatymų pažeidimus, o VMI per asociacijų narius teiks mokestinę informaciją ir naujoves, kurią nariai paskleis savo įmonėse, siekiant, kad visi mokesčiai į biudžetą būtų teisingai apskaičiuoti ir sumokėti laiku", - teigė specialistė.

Lapkričio 11 d. su LBAA pasirašytoje sutartyje numatyta, kad VMI konsultuos buhalterius ir apskaitos įmones bei dalyvaus atestuojant buhalterius. Savo ruožtu LBAA nariai teiks konsultacijas informacinių sistemų vystymo klausimais bei patars, kaip pagerinti mokesčių mokėtojų aptarnavimą.

Bendradarbiavimo su LAR sutartyje, pasirašytoje lapkričio 15 d., VMI įsipareigoja teikti teisines konsultacijas auditoriams, kurie rengia teisės aktų išaiškinimus ir komentarus.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/mokesciu-inspekcija-bendradarbiaus-su-auditoriais-ir-buhalteriais-15941.html