Nusipirkti benzino Baltarusijoje lietuviai galės rečiau

Lietuvius į Baltarusiją vilioja žemos kuro kainos, tačiau Minskas žada beveik galutinai užsukti šį kranelį. Naujieji kuro išvežimo iš Baltarusijos apribojimai vykstantiems į Lietuvą galioja nuo lapkričio pabaigos, rašo "Kauno diena".

Baltarusijos valstybinis muitinės komitetas pranešė, kad dabar "vienas automobilis išvykti iš Baltarusijos su pilnu benzino baku" gali ne dažniau kaip kartą per 8 paras. Iki šiol tai buvo galima padaryti kartą per 5 paras.

Nustačius pažeidimą apmokestinami visi automobilyje esantys degalai. Ne mažiau nei finansiniai nuostoliai turėtų bauginti ir formalumai. Griežtesnių taisyklių įvedimą baltarusių pareigūnai aiškina siekiu sumažinti benzino ir dyzelino pirkimo ažiotažą pasienio degalinėse.

Šiuo metu 95 markės benzinas Baltarusijoje kainuoja 6 100 rublių (apie 1,83 lito), dyzeliniai degalai - keliais centais brangiau. Neoficialiai kalbintų Baltarusijos muitinės darbuotojų teigimu, po Naujųjų metų kuro išvežimo apribojimai dar labiau padidės. "Baltarusijos pasienyje - nauji apribojimai"

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/nusipirkti-benzino-baltarusijoje-lietuviai-gales-reciau-17636.html