„Epson“ konfliktą su „Nokia“ užglaistys 80 mln. JAV dolerių išmoka

 Korporacija „Seiko Epson“, žinoma savo spausdintuvais ir skeneriais, oficialiai pareiškė, kad sutinka sumokėti apie 80 mln. JAV dolerių, kad būtų nutraukti JAV ir D. Britanijoje inicijuoti teisminiai ginčai su korporacija „Nokia“ ir jos dukterinėmis kompanijomis.

Pastaroji suma turėtų kompensuoti tą žalą, kurią, kaip tvirtinama, suomių kompanija Nokia patyrė dėl antimonopolinių teisės aktų pažeidimo. "Seiko Epson" pranešime spaudai teigiama, kad kompanija nepripažįsta savo kaltės prieš ją iškeltuose teisminiuose ieškiniuose, tačiau sutinka išmokėti 80 mln. JAV dolerių, kad išvengtų tolimesnių išlaidų bei neprarastų reputacijos.

Galima priminti, kad "Nokia" ieškinius teismui padavė dar 2009 m. lapkričio mėnesį, o juose tvirtinama, kad "Epson" ir jos dukterinės kompanijos, tame tarpe ir "Epson Imaging Devices Corporation", o taip ir kiti gamintojai, pažeidė sveikos konkurencijos įstatymus, pardavinėdami LCD ekranus už didesnę nei rinkos kainą.

Dėl minėtų išmokų suomių kompanijai koncernas "Epson" sumažino savo III finansinio ketvirčio prognozę, tačiau iš esmės metiniai japonų korporacijos rodikliai turėtų išlikti teigiamame lygmenyje.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/epson-konflikta-su-nokia-uzglaistys-80-mln-jav-doleriu-ismoka-18472.html