Vyriausybė žada koncentruoti vandens tiekimo rinką

Vyriausybė žada stambinti vandens tiekimo įmones: dėl ekonominių motyvų vietoje šiuo metu veikiančių 360 vandens tiekimo įmonių kiekvienoje savivaldybėje turi likti veikti po ne daugiau kaip vieną įmonę, sako aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas.

"Buvo pritarta sprendimui eiti stambinimo keliu, nes šiuo metu, kaip žinote, yra beveik 360 vandens tiekimo įmonių, o buvo pasiūlyta, kad po stambinimo liktų ne daugiau tiekimo įmonių vienoje savivaldybėje kaip viena", - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė aplinkos ministras.

"Motyvai buvo finansiniai. Todėl, kad dabar, šitoje finansinėje situacijoje, gaunama parama yra neapskaitoma, neįskaitoma į tarifus ir taip toliau. Ir jau dabar mažų miestelių įmonėms yra problema gauti tą paramą vien dėl to, kad neturi kofinansavimo. Ir kad vengtume tokių dalykų, kad būtų finansuojama plačiau ir su didesne finansine atsakomybe, dėl to stambinimas reikalingas", - tokio sprendimo motyvus aiškino G. Kazlauskas.

Pasak ministro, kiekviena savivaldybė galės gauti finansavimą, jei vandens tiekimo įmonė savivaldybėje atitiks reikalavimus, tačiau kiekvienoje savivaldybėje turi likti ne daugiau kaip viena tokia įmonė.

Ministras teigė, kad apie konkurencijos pažeidimą po tokio Vyriausybės sprendimo kalbėti negalima, kadangi 98 procentus vandens rinkai tiekė 75 savivaldybių įmonės, o visos likusios buvo smulkios ir konkurencijos nebuvo. Taip pat jis pabrėžė, kad šis sektorius nekonkuruoja su užsienio įmonėmis.

Vandens kainos, ministro teigimu, nuo šiol bus tvirtinamos nebe savivaldybių tarybų, o Kainų komisijos.

"Tai yra monopolinė paslauga, tai nėra konkurencinė paslauga. Dar vienas įdomus faktas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, - šiuo metu iš mano paminėtų 360 vandens tiekimo įmonių tik 9 dirba pelningai. Savivaldybės nustato tarifus turbūt ne visai pagrįstai. Tikimės, kad Kainų komisija juos nustatys pagal ekonominės veiklos rezultatus, o ne pagal politinius norus prieš rinkimus", - kalbėjo G. Kazlauskas.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/vyriausybe-zada-koncentruoti-vandens-tiekimo-rinka-21667.html