Jaunieji verslininkai linki nebijoti keisti pasaulio

Baigiantis terminui, iki kurio galima pateikti nominacijas Tarptautinių jaunimo rūmų (Junior Chamber International – JCI) organizuojamamiems „Jauno kūrybiško verslininko“ apdovanojimams (Creative Young Entrepreneur Award – CYEA), pristatome trumpą pokalbį su praėjusių metų CYEA nugalėtoja, portalo manodrabuziai.lt įkūrėja Milda Mitkute.

Kaip kilo idėja įkurti manodrabuziai.lt?

Kai krausčiausi iš Kauno į Vilnių, pamačiau, kiek daug nebenešiojamų drabužių turiu. Ir kaip tik sutapo, kad nuėjau į vieną vakarėlį Vilniuje ir sutikau savo seną pažįstamą Justą Janauską, kuriam papasakojau idėją, kad reikėtų tokio puslapio Lietuvoje. Tai jis pasisiūlė daryti kartu. Taip ir padarėm.

Kaip plėtėsi Jūsų verslas?

Portalas plėtėsi labai sparčiai. Po metų nusprendėm plėstis į užsienį ir užsienis dabar yra mūsų prioritetas. Šiuo metu manodrabuziai.lt analogai veikia Vokietijoje (portalas didesnis nei Lietuvoje), Čekijoje, UK, Baltarusijoje, Malaizijoje.

Ar dabar, žvelgdama į verslo pradžią, matote kokių nors savo klaidų? Ar ką nors darytumėt kitaip, nei darėte tada?

Manau, nieko nekeistume. Viskas vyko labai sklandžiai, o jei ir buvo klaidų, tai jos išėjo labai į naudą. Tad klaidos tapo privalumais.

Kaip sužinojote apie JCI rengiamus CYEA apdovanojimus?

Mano vienas pažįstamas atsiuntė nuorodą, kurioje buvo rašoma, apie CYEA apdovanojimus ir kad mes nominuoti.

Kas paskatino dalyvauti CYEA 2011? Kas jus nominavo?

Tiesą pasakius, nežinau, kas mus nominavo, nes pamatėm tik faktą, kad esame nominuoti.

Ar tikėjotės laimėti?

Šiek tiek (šypsosi).

Kaip vertinote savo konkurentus CYEA 2011 apdovanojimuose?

Labai teigiamai. Buvo smagu pabendrauti su žmonėmis, kurie daro visiškai kitus dalykus nei aš pati. Pasisėmiau naujų idėjų.

Ką naudingo gavote dalyvaudama CYEA 2011?

Ko gero, naudingiausias dalykas buvo žmonės, su kuriais susipažinau. Kaip jau minėjau, smagu pabendrauti su kitais žmonėmis, kurie pamišę dėl savo idėjos taip kaip ir tu.

Kokių patarimų, palinkėjimų turite šių metų dalyviams?

Kad būtų kūrybiški, drąsus, nebijotų keisti pasaulio bei nebijotų atrodyti iš kito pasaulio.

Nominuoti jaunus ir kūrybingus verslininkus galima iki balandžio 23 d. Anketą rasite www.talent.lt.

CYEA – kasmetiniai pasauliniai rinkimai, kuriuose varžosi novatoriški ir socialiai atsakingi verslininkai iki 40 metų amžiaus. Trys CYEA Lietuvoje laimėtojai bus išrinkti ir pasveikinti Vilniuje 2012 m. birželio mėn. Jei tarptautinė JCI komisija juos atrinks ir į pasaulinį lygmenį atitinkančių kandidatų sąrašą – nominantai bus pakviesti į JCI Pasaulio kongresą, vyksiantį lapkričio mėnesį Taipėjuje, kur kartu su kitais pretendentais iš viso pasaulio sieks 2012 metų CYEA nugalėtojo vardo.

Ekonomika.lt yra CYEA informacinis rėmėjas.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/jaunieji-verslininkai-linki-nebijoti-keisti-pasaulio-24201.html