Izraelio energetikos ministras: siūlome Lietuvai savo patirtį

Izraelio energetikos ir vandens išteklių ministras Uzi Landau vizito Lietuvoje metu sakė suprantąs, kaip kartais gali jaustis maža valstybė, todėl nori su Lietuva bendradarbiauti ir pasiūlyti savo patirtį.

"Mes atvykome iš tokios pat nedidelės šalies kaip Lietuva. Mes žinome, kaip kartais jaučiasi maža šalis, kokias grėsmės jai gali kelti kaimyninės valstybės. Mes galime parodyti, kad vykdant atsakingą politiką, galima užsitikrinti tvirtas ekonomines, kultūrines ir saugumo pozicijas - viskas priklauso tik nuo jūsų pačių", - ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė jis.

U. Landau priminė, kad susitikimų Lietuvoje metu daugiausiai buvo kalbėta energetikos tema - jos saugumo ir efektyvaus panaudojimo klausimais - bei ieškota tolesnio Lietuvos ir Izraelio politinio - ekonominio bendradarbiavimo sąlyčio taškų. Jo teigimu, Izraelis - visapusiškai stabili valstybė, turinti ko pamokyti ir Lietuvą.

"Mes siūlome visiems savo draugams patirtį. Ieškome bendrų sąlyčio taškų, tačiau norėtumėme koncentruotis ties ilgalaikiu strateginiu bendradarbiavimu, pagrįstu abipusiu interesu", - sakė ministras.

U. Landau taip pat pabrėžė, jog Izraelio Vyriausybė ruošiasi svarstyti gamtinių dujų panaudojimo strategijos projektą, tačiau kokia kryptis bus pasirinkta ir ar jos galės būti eksportuojamos į Lietuvą, bus galutinai nuspręsta tik vasarą.

"Yra galimybė, kad ateityje Izraelis taps vienu iš gamtinių dujų tiekėjų Lietuvai, bet mes vis dar laukiame galutinio Vyriausybės sprendimo", - teigė ministras.

Vis dėlto U. Landau nuomone, nusprendus gamtines dujas eksportuoti į Lietuvą, reiktų išspręsti ir jų transportavimo klausimus, todėl anksčiau kaip 2018 m. realių veiksmų nevertėtų tikėtis.

"2018 m. – tai mano spėjimas šiuo metu", - sakė jis.

U. Landau taip pat pažymėjo, jog Lietuvoje pastaruoju metu skiriamas vis didesnis dėmesys Holokausto aukoms atminti, ir dar kartą padėkojo Lietuvos Vyriausybei, priėmusiai sprendimą įsteigti fondą, skirtą disponuoti kompensacija už religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą.

ELTA primena, kad U. Landau atvyko į Lietuvą kartu su Izraelio "Gyvųjų maršo" delegacija, dalyvaujančia Holokausto aukų atminimo renginiuose Lietuvoje.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/izraelio-energetikos-ministras-siulome-lietuvai-savo-patirti-24242.html