Gėlių kelias: nuo augintojo iki mūsų namų

Perkant gėles paprastai klausiame dviejų dalykų – ar ilgai jos dar žydės ir kaip jas prižiūrėti. O ar kada susimąstėte kaip ir iš kur į mūsų namus atkeliauja šie nuostabūs spalvoti gėlių žiedai? Kai kurių kelias išties ilgas – vieni jų turi įveikti ištisus žemynus, kiti – perskristi vandenynus.

Pasaulinė gėlių birža

Olandija gėlių šalimi vadinama ne be reikalo. Čia ne tik pražysta daugybė žiedų, čia įsikūręs vienas didžiausių gėlių aukcionų visame pasaulyje. Prieš pasiekdamos bet kurią Europos šalį visos skintos bei vazoninės gėlės pirmiausiai atkeliauja į netoli Amsterdamo įsikūrusį Alsmerio gėlių aukcioną.

Čia perkamos ir parduodamos gėlės, sudaromi sandoriai, gėlės rūšiuojamos, tikrinamos ir rengiamos transportuoti visomis įmanomomis transporto rūšimis visomis pasaulio kryptimis. Niekur kitur pasaulyje neparduodama tiek daug gėlių ir augalų vienoje vietoje kaip šiame aukcione. Kasdien čia parduodama apie 20 mln. skintų žiedų ir 2 mln. kambarinių augalų, atkeliavusių iš įvairiausių pasaulio kampelių: Ekvadoro, Kolumbijos, Brazilijos, Kenijos, Etiopijos, Maroko, Gvinėjos, Australijos, Tailando, Izraelio ir kitur.

Įspūdingas ne tik kasdien parduodamų gėlių skaičius. Milžiniškas pastatas, kuriame įsikūręs aukcionas savo dydžiu prilygsta 200 futbolo stadionų.

„Įtampa, kuri tvyro šiame gėlių aukcione ne ką mažesnė nei akcijų biržoje. Čia dirbančių gėlių pirklių tikslas sudaryti kuo geresnį sandorį. Reakcija turi būti žaibiška, nes kas 2,5 sekundės sudaromas naujas sandoris“, - pasakoja floristas Marius Kiaunė.

Aukcionas dirba pirmadieniais – penktadieniais nuo 9 iki 11 valandos. Daugiausiai čia kasdien parduodama rožių ir tulpių.

Svajonė – rožių paroda

Alsmerio aukcione pardavimui nuolat siūloma mažiausiai 12 tūkst. gėlių ir kitų augalų rūšių. Įspūdingas aukcione siūlomas gėlių rūšių skaičius floristą Marių Kiaunę įkvėpė idėjai Lietuvoje surengti rožių parodą.

Nors pasaulyje žinoma daugiau kaip 300 šios karališkosios gėlės rūšių, mūsų gėlių krautuvėse ir turgeliuose geriausiu atveju rasite 10-15 populiariausių šios gėlės rūšių. Mariaus svajonė – lietuviams parodyti 150 rūšių rožių, kurios skiriasi ne tik savo spalvomis, bet ir žiedų formomis bei dydžiu.

„Surinkti tiek rūšių rožių yra ne mažas iššūkis. Aukcione paprastai siūloma apie 50 šios karališkosios gėlės rūšių. Norint gauti kitų, retesnių rožių, reikia tartis su kolekcininkais, gėlių veisėjais“, - pasakoja M. Kiaunė.

Specialiai rožių parodai, kurią kitą savaitę planuojama surengti prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“, šias karališkąsias gėles planuojama atsiskraidinti iš Kenijos, Ekvadoro, Olandijos ir kitų šalių gėlynų.

Floristas tikisi, jog į parodą pavyks atsivežti ir itin retų rūšių rožių, tokių, kaip pavyzdžiui, „Red Ribbons Rose“. Šios rūšies rožės žavios tuo, jog kiekvienas žiedo lapelis yra skirtingos spalvos. Parodoje lankytojai turės galimybę pamatyti beveik visų vaivorykštės spalvų rožes, taip pat šių gėlių rūšį, kuri pražydusi visus stebina įspūdingo – beveik 15 cm – dydžio žiedais.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/geliu-kelias-nuo-augintojo-iki-musu-namu-24691.html