„Dalkia“ vadovas: konkurentai iš mūsų nori atimti verslą

Bendrovės „Vilniaus energija“ patalpose ketvirtadienį atliktos kratos. Ji įtariama dirbtinai didinusi šilumos tarifą, kuris šiuo metu vilniečiams siekia 30,43 cento (su PVM) už kilovatvalandę.

„Vilniaus energiją“ valdančios prancūzų įmonės „Dalkia Eastern Europe“ vadovas Jeanas Sacreste'as penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad kratos tėra puolimas ir neigė įmonės kaltę.

„Visame pasaulyje veikiančios, pirmaujančios Europoje, energetikos kompanijos „Dalkia“ bendrovės „Vilniaus energija“ ir „Litesko“ visą savo veiklą Lietuvoje grindžia šalyje galiojančiais įstatymais, mūsų darbas yra griežtai kontroliuojamas valstybės. Nuolat teikiame „Vilniaus energijos“ ir „Litesko“ veiklos duomenis visoms šilumos ūkio įmonių veiklą prižiūrinčioms institucijoms. Visa su mūsų veikla susijusi informacija yra skaidri, žinoma ir prieinama tiek kontroliuojančioms institucijoms, tiek kitiems rinkos dalyviams. Tvirtai pasitikiu visais mūsų darbuotojais, kurie šiais klausimais dirba Lietuvoje. Visa informacija apie įsigijimus, taip pat ir biokuro, yra žinoma prižiūrinčioms institucijoms. Valstybės institucijos reguliuoja ir biokuro kainą. Todėl neabejoju, kad vakar „Dalkia“ antrinėms įmonėms mesti kaltinimai dėl biokuro pirkimo neturi realaus pagrindo“, - žurnalistams sakė J. Sacreste'as.

Jis teigė tikintis, kad visi kaltinimai, kurie šiuo metu įmonei yra pateikti, greitai bus panaikinti, nes yra nepagrįsti.

„Panašu, kad visos problemos iš to, kad mes aktyviai naudojame kurą, kuris šiuo metu yra trigubai pigesnis, nei gamtinės dujos. Atrodo, kad jeigu būtume laikęsi dujų strategijos, šio susitikimo ir nebūtų“, -sakė J. Sacreste'as.

„Dalkia Eastern Europe“ vadovas skaičiavo, kad įmonė Lietuvoje veikia jau 12 metų ir per tą laiką yra investavusi per 120 mln. eurų.

Įmonei mestus kaltinimus jis buvo linkęs sieti su konkurentų noru atimti iš jų verslą: „atrodo taip, lyg kažkas nori, kad mes savo verslą Lietuvoje perleistume konkurentams. Už dyką“.

Balsas. lt primena, kad kratas įmonės būstinėje atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai, tyrimą kontroliuoja Generalinė prokuratūra.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos atstovė spaudai Rūta Andriuškaitė portalą Balsas.lt informavo, jog kratos atliekamos ne tik „Vilniaus energijos“ bendrovėje, bet ir dukterinėse įmonėse, kurios tiekia kurą, naudojamą šilumos gamybai. Bendrovių direktorių kabinetuose imami kompiuteriai, dokumentai.

„Kratos atliekamos tikrinant ikiteisminio tyrimo duomenis, ar „Vilniaus energijos“ tiekiamos šilumos kaina nebuvo dirbtinai didinama įsigyjant kurą, naudojamą šilumos gamybai. Ikiteisminis tyrimą dėl „Vilniaus energija“ valdyme dalyvavusių asmenų galimo sukčiavimo (BK 182 str. 2 d.) ir piktnaudžiavimo (BK 228 str. 2 d.) organizuoja Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai, atlieka FNTT“, – teigta jų išplatintame pranešime spaudai.

Anot pranešimo, Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) šių metų pradžioje kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl dviejų analogiškų šilumininkų viešųjų pirkimų, po kurių sudarytas sutartis prašoma nutraukti.

VPT paprašė policijos apklausti 17 „Vilniaus energijos“ darbuotojų. Tarp jų – komercijos direktorių Rimantą Germaną, kuris nuolat tikino, jog šilumos kaina didinama dėl pabrangusio kuro. Šiuo metu atliekamos apklausos. Kalbama, jog kai kurių darbuotojų policija neranda.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/dalkia-vadovas-konkurentai-is-musu-nori-atimti-versla-25518.html