Indija sutiko pirkti dujas iš Turkmėnijos

 Indijos vyriausybė gegužės 17 d. leido valstybinei kompanijai GAIL pasirašyti sutartį su partneriais iš Turkmėnijos dėl dujotiekio, leisiančio Indijai gauti dujų iš Vidurio Azijos šalies, statybos.

Dujotiekis turėtų būti tiesiamas iš Turkmėnijos į Afganistaną ir Pakistaną, o jau iš ten - į Indiją. Vamzdyno ilgis sieks 1,7 tūkst. km. Vamzdyną eksploatuoti tikimasi nuo 2018 metų. AFP duomenimis, infrastruktūros projektui bus išleista 7,6 mlrd. dolerių.

Dujotiekiu iš Turkmėnijos planuojama perpumpuoti po 90 mln. kubinių metrų dujų per parą (per 30 mlrd. kubinių metrų per metus). Afganistanas iš šio kiekio gaus po 14 mln. kubinių metrų dujų, o Indija ir Pakistanas - po 38 mln. kubinių metrų dujų. Šalys dar turės susitarti dėl kitų sutarties punktų, įskaitant ir kainą už dujas.

Turkmėnija dujų srityje tradiciškai yra Rusijos partnerė - dauguma jos vamzdynų buvo pastatyti sovietiniais laikais ir įrengti taip, kad jais kurą pumpuoti galima tik į Rusiją. Pasienyje kurą iš Turkmėnijos perka "Gazprom", vėliau didelę dujų dalį perparduoda į Europą.

Turkmėnija siekia diversifikuoti eksportui skiriamus dujų srautus, todėl ieško naujų partnerių. 2009 metais buvo atidarytas dujotiekis "Turkmėnija-Kinija". Be to, ši Vidurio Azijos šalis parduoda kurą Iranui

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/indija-sutiko-pirkti-dujas-is-turkmenijos-25523.html