7 gudrybės geram įspūdžiui sudaryti

Tyrimai rodo, kad klientai nusprendžia ar nori bendradarbiauti per pirmąsias dvi susitikimo sekundes.

Sau ant pečių užsikraunate naštą, kad tos dvi sekundes būtų lemiamos. Vienintelis būdas jas tinkamai išnaudoti - susitikimui ruoštis gerokai anksčiau.

1. Būkite pasirengęs fiziškai

Energijos lygis priklauso nuo bendros sveikatos būklės. Jei greitai pavargstate, prieš tai pailsėkite, ypač dėl streso, kuris gali kilti per pirmąjį susitikimą. Jei atrodysite išsekęs, žmonės skubotai nuspręs, kad esate per daug pavargę tinkamai atlikti darbą.

Tai nereiškia, kad turite būti panašus į kultūristą ar Holivudo žvaigždę. Tiesiog turite būti pakankamai žvalus, kad atrodytumėte budrus ir susidomėjęs.

2. Pasidomėkite kultūra

Skirtingos verslo sritys taiko ir skirtingas normas, nustatančias, kaip tinkamai atrodyti ir elgtis per pokalbį. Pavyzdžiui, „Armani“ kostiumas susitikime su programuotoju sukeltų tik juoką. Panašiai skirtinguose šalies ar pasaulio regionuose vyrauja ir nevienodi standartai. Moteris, dėvinčias, kad ir šiek tiek seksualesnius drabužius, vadovai iš Viduriniųjų Rytų gali suprasti neteisingai. Taigi išsiaiškinkite, ko iš jūsų tikimasi, dar prieš susitikimą.

3. Siųskite aiškius signalus

Semiotika yra jūsų siunčiami signalai, per išvaizdą komunikuojantys su žmonėmis.
Jie priima skubotus sprendimus dėl drabužių, aksesuarų arba dar daugiau - laikrodžių, papuošalų, makiažo, odos spalvos, veido išraiškos ir kitų.

Kaip galėdami geriau įsitikinkite, kad sąmoningai kuriate tokius signalus, kurie praneštų, kad esate tinkamas ir su jumis galima bendradarbiauti.

4. Pasisveikinkite kaip galėdami geriau

Jūsų pasisveikinimą sudaro trys salys: šypsena, žodžiai ir rankos paspaudimas (kai kur pasaulyje ir nusilenkimas).

Pavyzdžiui, yra kultūrų, kuriose šypsena, kai matosi dantys, laikoma vulgaria. Jūsų kalba atitinkamai turėtų būti laisva ir oficiali. Rankos paspaudimas tvirtas, bet ne traiškantis ar suglebęs. Taigi, atlikite namų darbus!

5. Planuokite darbotvarkę

Svarbi pirmojo įspūdžio dalis priklauso nuo pasitikėjimo savimi ir to, ką galite pasiūlyti. Žmonės lengvai pajunta ar esate pasiruošęs susitikimui ar planuojate „praslysti“.

Būtent todėl svarbu žinoti, ką norite nuveikti susitikime ir būti pasiruošusiam planus įgyvendinti. Kruopštus pasirengimas sukuria laikyseną, kuri be žodžių išreiškia, kad esate patikimas.

6. Repetuokite

Taigi, kai jau susipažinote su svarbiausiais patarimais, surenkite generalinę repeticiją: kaip įeitumėte į kabinetą, arba, jei ateis pas jus, kaip pasitiktumėte ir pasisveikintumėte. Repetuokite tol, kol prisistatymas taps antruoju pojūčiu ir darysite tai instinktyviai, o ne mechaniškai kartosite įsimintą veiksmą. Jei turite galimybę, pasitreniruokite su kolega ir laukite grįžtamojo ryšio!

7. Kadangi pirmasis įspūdis gyvybiškai svarbus sėkmei, jūs, žinoma, norėsite įvertinti savo pastangų rezultatus. Po kiekvieno pirmo susitikimo atkreipkite dėmesį į žmonių, kuriuos ką tik sutikote reakciją: veido išraiškas, kalbą, elgesį.

Jei susitikime dalyvavo ir patikimas kolega, paklauskite jo: ar pirmasis įspūdis padėjo ar trukdė? Ką galima parobulinti.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/7-gudrybes-geram-ispudziui-sudaryti-27802.html