„Lufthansa“ darbuotojų streikas prasidėjo Frankfurte, atšaukti skrydžiai

Vokietijos aviacijos kompanijos „Lufthansa“ skrydžio įgulos personalas streiką pradeda penktadienį didžiausiame Vokietijos oro uoste - Frankfurte, informuoja BBC. Čia streikas prasidėjo ankstų penktadienio rytą ir tęsis iki 13.00 val. Lietuvos laiku. Apie tai pranešė Nepriklausoma skrydžių palydovų organizacija (UFO), kurios iniciatyva ir surengtas streikas. Kituose oro uostuose protesto akcija nebus rengiama.

Dėl streiko atšaukta ketvirtadalis visų kompanijos skrydžių iš Frankfurto oro uosto - tiek vidaus, tiek ir tarptautiniai. Atšaukti ir skrydžiai, numatyti po 13.00 val. Iš viso aviacijos bendrovei teko anuliuoti 64 skrydžius, pranešė jos atstovas. 

Šiuo metu Frankfurto oro uoste išsirikiavo ilgos eilės keleivių, norinčių grąžinti arba pasikeisti lėktuvų bilietus.

Penktadienį didžiausias Vokietijos oro uostas turi aptarnauti 480 skrydžių.

UFO paragino įgulų narius surengti protesto akciją po praėjusią savaitę sužlugusių konsultacijų dėl sutarčių peržiūrėjimo.

Profsąjunga ir oro linijų bendrovė jau metus ginčijasi dėl darbo valandų skaičiaus. Be to, darbuotojai nori, kad jų atlyginimai padidėtų 5 proc. Atlyginimai nebuvo didinti jau trejus metus. Galutinis "Lufthansa" pasiūlymas buvo atlyginimus didinti 3,5 proc., tačiau profsąjunga su tokiu siūlymu nesutiko. Gegužę "Lufthansa" pranešė, kad planuoja panaikinti 3,5 tūkst. darbo vietų ir taip tikisi ketvirtadaliu sumažinti savo administracines išlaidas.

"Lufthansa" turi maždaug 19 tūkst. įgulos personalo darbuotojų, o profsąjunga atstovauja maždaug dviem jos trečdaliams.
 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/lufthansa-darbuotoju-streikas-prasidejo-frankfurte-atsaukti-skrydziai-29769.html