Graikijos premjeras susitiks su „troika“

Graikijos premjeras Antonisas Samarasas pirmadienį susitiks su tarptautinių kreditorių atstovais, su kuriais derins paskutines detales dėl naujo taupymo priemonių paketo, būtino norint užsitikrinti naują paskolos išmoką.

Pareigūnai iš Europos Komisijos, Europos centrinio banko (ECB) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pareiškė keletą prieštaravimų dėl siūlomų priemonių, kuriomis viešojo sektoriaus išlaidas siekiama apkarpyti 11,5 mlrd. eurų.

Vietos žiniasklaida pirmadienį praneša, kad kreditoriai susitarė dėl maždaug 5,5 mlrd. eurų siūlomų apkarpymų, tačiau prašo paaiškinimų dėl daugumos likusių priemonių.

Kreditoriai nebuvo pasiruošę atsižvelgti į numatomas įplaukas iš planuojamos kovos su mokesčių vengimu ar biudžeto santaupas iš būsimų konkrečiai neįvardintų išlaidų apkarpymų gynybos ir sveikatos apsaugos sektoriuose.

Jie taip pat reikalauja, kad vyriausybė ir toliau vykdytų didelio masto viešojo sektoriaus darbuotojų skaičiaus mažinimo planą.

Naujausias taupymo priemonių paketas turėjo būti patvirtintas dar birželį, tačiau viskas nusikėlė dėl pakartotinių rinkimų. Privatizacijos planas, kuriuo tikimasi iki 2015 metų surinkti 19 mlrd. eurų, taip pat vėluoja.

Nors naujos priemonės dar galutinai nesuderintos, tarp jų tikriausiai bus daugybė valstybės sektoriaus darbuotojų atlyginimų ir pašalpų, įskaitant pensijas, apkarpymų.

"Trijulė" savo ataskaitą turėtų pateikti rugsėjo pradžioje. Graikija privalo gauti teigiamą auditorių įvertinimą, kad užsitikrintų gyvybiškai svarbią 31,5 mlrd. eurų paskolų paketo išmoką.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/graikijos-premjeras-susitiks-su-troika-30147.html