Italijos BVP traukėsi daugiau nei manyta

Italijos vyriausybė peržiūrėjo šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) 2012 m. antrojo ketvirčio duomenis. Naujausiais jos apskaičiavimais, antrąjį metų ketvirtį Italijos BVP susitraukė 0,8 proc., o ne 0,7 proc., kaip kad buvo skelbta anksčiau, praneša nacionalinė statistikos agentūra ISTAT.

Palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, Italijos BVP susitraukė 2,6 proc., tuo tarpu anksčiau buvo skelbta apie 2,5 proc. BVP nuosmukį.

Peržiūrėti BVP rodiklius paskatino silpna vidaus paklausa, dėl ko sumažėjo gamybos aktyvumas.

Pirmojo ketvirčio BVP duomenys taip pat buvo iš dalies peržiūrėti. Šalies ekonomika pirmąjį 2012 m. ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, susitraukė 0,8 proc., o palyginti su analogišku laikotarpiu prieš metus, - 1,5 proc. (anksčiau buvo skelbtas atitinkamai 0,8 ir 1,4 proc. nuosmukis).

Italija išgyvena recesiją jau ketvirtą ketvirtį iš eilės. Naujausiomis prognozėmis, ūkio pakilimo galima tikėtis ne anksčiau kaip 2013 m. viduryje.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) prognozuoja, kad ekonomika Italijoje 2012 metais susitrauks 2,4 proc. - šis rodiklis dukart viršija oficialiąją Italijos vyriausybės prognozę, pagal kurią prognozuojamas 1,2 proc. BVP nuosmukis.

Anksčiau buvo skelbta, kad Italijos valstybės skola birželį siekė rekordines aukštumas - 2 trln. eurų. Šalies biudžeto deficitas pirmąjį metų pusmetį sudarė 47,7 mlrd. eurų, arba 1,1 mlrd. daugiau nei praėjusių metų analogišku laikotarpiu, patikslinama šalies centrinio banko pranešime.

 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/italijos-bvp-traukesi-daugiau-nei-manyta-30157.html