C. Lagarde: įgyvendinome 75 proc. finansinių reformų

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde perspėjo, kad nebaigtos finansinės reformos trukdo atsigavimui pagrindinėse pasaulio ekonomikos dalyse ir slegia ekonomikos augimą.

Sakydama kalbą Toronte C. Lagarde paragino pasaulio lyderius padaryti viską, ką reikia, kad pasaulio finansinė sistema būtų atkurta. Sistema dar visiškai neatsigavo po 2007-2009 metų finansų krizės, be to, ji dar labiau susilpnėjo dėl euro zonos skolų krizės.

Dėl pasaulinės finansų krizės prireikė pertvarkyti beveik kiekvienos finansų sistemos dalies taisykles, tačiau TVF vadovė teigia, kad pasaulinė finansų sistema tinkamai vis dar nefunkcionuoja ir kad galingos pramonės grupės stengiasi užkirsti kelią naujų taisyklių įvedimui.

C. Lagarde pabrėžė, kad įgyvendinta maždaug 75 proc. reikalingų finansinių reformų, ir pridūrė, kad pradinis entuziazmas stiprinti finansų sistemą išblėso.

"Jeigu paklaustumėte, kiek buvo padaryta, atsakyčiau, kad geri 75 proc. reformų ir dabar reikia stengtis dėl likusių 25 proc.", - sakė TVF vadovė.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/c-lagarde-igyvendinome-75-proc-finansiniu-reformu-32096.html