Vokiečiai tikisi iš Pietų Europos griežtesnio taupymo

Remiantis naujos apklausos rezultatais, dauguma vokiečių mano, kad išgelbėtos valstybės, tokios kaip Graikija, nededa pakankamai pastangų, kad sumažintų savo skolas ir deficitus mainais už tarptautinių kreditorių paskolas. Dauguma taip pat teigia, kad dabartinės formos euro zona neišliks, informuoja "EUobserver".

Remiantis konsultacijų bendrovės "Cicero" atliktos apklausos rezultatais, tik 42 proc. vokiečių mano, kad iš esmės euras šaliai buvo naudingas, o trečdalis apklausos dalyvių sakė, kad euro poveikis buvo neigiamas. Iš pastarųjų 76 proc. kaip pagrindinę priežastį paminėjo finansinę naštą, kurią Vokietija prisiėmė gelbėdama kitas euro zonos nares.

Maždaug 75 proc. apklaustųjų sakė, kad Vokietijos vyriausybė turėtų imtis didesnių pastangų, kad sumažintų savo deficitą. Pusė taip pat sakė apie Ispaniją, o 47 proc. - apie Portugaliją.

Vokiečių pagyrų pelnė tik Airijos vyriausybė. 47 proc. apklausos dalyvių manė, kad Airijos vyriausybė daro pakankamai, kad sustiprintų savo finansus.

Trečdalis vokiečių mano, kad euro zona po krizės išliks dabartinės sudėties, palyginti su 54 proc. teigiančių, kad bendros valiutos blokas per porą ateinančių metų praras keletą savo narių.

Apklausoje dalyvavo tūkstantis Vokietijos gyventojų.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/vokieciai-tikisi-is-pietu-europos-grieztesnio-taupymo-33571.html