Atrankos metu užduodami nestandartiniai klausimai – kam jie?

Dauguma darbo ieškančiųjų prieš darbo pokalbius jaučia nerimą, nervinasi dėl susitikimo su darbdaviu dėl busimu klausimu, nori pasirodyti kuo geriau, atsiskleisti ir įtikinti, kad būtent jie yra tinkamiausi tai pozicijai užimti.

Tačiau nemažai kandidatų po atrankos skėsčioja pečiais ir sunkiai gali paaiškinti, kodėl darbdavys uždavė vieną ar kitą iš pirmo žvilgsnio visiškai nelogišką klausimą.

Kokie tai klausimai ir kam jie reikalingi?

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt respondentu nuomone, dažniausiai tokie klausimai būna visai nesusiję su siūloma darbo vieta ar busima darbo specifika, jų dažniausiai paklausiama visiškai netikėtai.

Pavyzdžiui, apklausoje dalyvavusieji darbo ieškojusieji prisimena, kaip sukosi iš padėties, norėdami papasakoti įdomiausią vaikystės prisiminimą, paaiškinti, ką mano apie konkrečią religija, kaip išleistų milijoną, kokie vienų ar kitų žymių žmonių vardai, kokius kompiuterinius žaidimus mėgsta ir kodėl, kiek šiuo metu pinigų turi piniginėje ir pan.

Portalo apklausos dalyviai teigia, kad tokie klausimai išmuša iš vėžių, neleidžia susikaupti, galbūt netgi taip paveikia darbo ieškantįjį, kad jis nebegali reprezentatyviai ir logiškai atsakyti į vėliau pateikiamus klausimus. Išgirdę netikėtų klausimų, darbuotojai retai supranta, kokia jų paskirtis, ir galvoja, kad darbdavys siekia iš jų pasišaipyti, kad, turėdamas iš ko rinktis, jis tyčia klausia bet ko, norėdamas paįvairinti atrankas.

O darbdaviu nuomonė priešinga: tokie klausimai neretai padeda išsirinkti tikrai tinkama pareigoms užimti specialistą. Jeigu pagal darbo pasiūlymą atsiranda nemažai kandidatų, sudėtinga išsirinkti geriausia, todėl darbdaviai įpina įvairių netikėtų klausimų ir žiuri, kaip darbo ieškantysis suksis iš padėties, ar nepasimes. Taip įvertinamas žmogaus lankstumas ir gebėjimas spręsti sudėtingas situacijas, kurių gali pasitaikyti jau realiai atliekant darbą.

Taigi sulaukus netikėto ir, atrodo, kvailo atrankos klausimo darbuotojai turėtų nepasimesti, kūrybiškai jį įvertinti ir atsakyti per daug negalvodami, kodėl toks klausimas jiems buvo pateiktas. Tačiau darbdaviams vis dėlto rekomenduotina per daug neperlenkti lazdos, nes visiškai netinkami ar per daug asmeniški klausimai gali atbaidyti ir pačius geriausius specialistus.

Jei apklausos metu klausiate nestandartiniu klausimu, darbo pokalbiui pasibaigus derėtų pasakyti kandidatui, kad klausimas buvo skirtas patikrinti kažkokiai kandidato savybei.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/atrankos-metu-uzduodami-nestandartiniai-klausimai-kam-jie-3368.html