Geriausi metų virusiniai interneto vaizdai

Jeigu Naujaisiais metais nusprendėte išgarsėti ir siekti šlovės, vertėtų pasimokyti iš geriausiųjų 2012–ųjų metų pavyzdžių. Juk praėję metai yra tie, kada pirmą kartą istorijoje „YouTube“ vaizdo įrašų peržiūros pirmą kartą perkopė vieno milijardo ribą, o kaip virusas plintantys filmukai tikrai negali likti nepastebėti.

Pradedant pigia žuvimi turguje, baigiant protestu, sustabdžiusiu JAV kongreso diskusijas, BBC atrinko didžiausius praėjusių metų memus ir virusinius vaizdo įrašus.

„Wikipedia“ išsijungė

Prasidėjus aktyviai tarptautinei diskusijai apie interneto piratus bei intelektinę nuosavybę bei paskelbus, kad gali būti pradėtas riboti įvairių asmenų kuriamas ir platinamas turinys, didelės ir mažos pasaulio kompanijos susivienijo ir vieną dieną išsakė savo poziciją, protesto vardan užtemdydamos savo tinklalapius. Prie pasaulinio protesto prisidėjo ir interneto enciklopedija „Wikipedia“, vieną dieną privertusi viso pasaulio studentus krapštyti galvas ieškant informacijos, mat puslapis paprasčiausiai neveikė. Tokia reakcija privertė atidėti diskusijas apie piratavimo pažabojimą ribojant turinį internete.

Sušaudytas kompiuteris

Žaibiškai išplitęs vaizdo įrašas, kuriame įsižeidęs tėvas auklėja penkiolikmetę dukterį, kaip ši turėtų gerbti tėvus „Facebook“ socialiniame tinkle, baigiasi devyniomis kulkomis, paleistomis į nešiojamąjį kompiuterį. Taip audringai tėvas reagavo į dukters skundą „Facebook“, kad ši nėra tėvų vergė ir jaučiasi pavargusi, kai reikia šluoti grindis, sudėti indus į indaplovę, pakloti lovą ar padaryti tėvams kavos. Dukters įrašas, beje, buvo pagardintas ir riebesniais žodeliais, ir pareiškimu, kad tėvai turėtų jai už darbą sumokėti. Tėvas, dieną prieš šį įrašą išleidęs nemažai pinigų dukters nešiojamojo kompiuterio atnaujinimui ir sutvarkymui, buvo iš tiesų pasipiktinęs ir paprasčiausiai paleido devynias kulkas į kompiuterį tarstelėjęs, kad ši „galės turėti naują kompiuterį tada, kai jį nusipirks“.

Kony 2012

Tik keli vaizdo įrašai praėjusiais metais buvo tokie paveikūs kaip „Kony 2012“. Tai vaizdo įrašas, kuriame pasakojama apie Josephą Kony, Ugandos karo nusikaltėlį ir pabėgėlį. Kai vaizdo įrašą perpublikavo kelios įžymybės, spausdamos JAV vyriausybę nuteisti šį žmogų, buvo priimtas sprendimas 2012–ųjų pabaigoje areštuoti J. Kony.

Vaizdo įrašas grįžo atgal į antraštes, kai vienas jo kūrėjų, Jasonas Russellas, buvo rastas gatvėje nuogas ir rėkiantis, o jo šeima paaiškino tai psichiniu sutrikimu dėl staiga užplūdusios šlovės.

Pigi žuvis

Šis vyrukas paprasčiausiai ieškojo būdo, kaip pagerinti prekybą žuvimi Rytų Londono turguje. Muhammadas Shahidas Naziras tikrai pasistengė – pirkėjas jis viliojo dainuodamas dainelę apie žuvį už vieną svarą. Galiausiai, kai jo dainelę nufilmavo vienas iš „YouTube“ vartotojų, ši dainelė tapo įžymi visame pasaulyje, o išleista kaip singlas netgi užėmė 29 vietą Jungtinės Karalystės dainų tope. Aišku, kai viskas pasibaigė, Naziras buvo deportuotas atgal į Pakistaną, tačiau čia jį pasitiko susižavėjusių gerbėjų minia.

„Nebefotografuokite savo pietų!“

Praėjusių metų pavasarį devynmetė Martha Payne nufotografavo savo mokyklinius pietus ir išpublikavo jų nuotrauką savo tinklaraštyje. Atrodo, nepastebimas įvykis šių dienų internete, tačiau netrukus mergaitės kritika ir nuotraukos sulaukė didžiulio dėmesio. Galiausiai vietinė valdžia uždraudė Marthai fotografuoti ir publikuoti savo mokyklinius pietus, bet toks draudimas atsirėmė į masinį pasipriešinimą: ant kojų buvo sukelta visuomenė ir socialinė žiniasklaida. Marthos fanai surinko daugiau nei 125 tūkst. svarų, už kuriuos Malavyje buvo atidaryta virtuvė kokybiško maisto ruošimui.

„Gangnam style“

Skaičiuojant paprastai, iš esmės kas šeštas pasaulio žmogus jau spėjo pamatyti staigiai išpopuliarėjusio Pietų Korėjos atlikėjo „Psy“ sukurtą vaizdo klipą dainai „Gangnam Style“. Šis vaizdo įrašas „YouTube“ sumušė visus įmanomus rekordus ir per pusmetį pasiekė vieną milijardą peržiūrų, o netrukus po įrašo pasirodymo pasipylė ir pačios įvairiausios klipo parodijos, mėgdžiojimai ir t.t. Pats „Psy“ sakė, kad jo didžiausias tikslas šiame vaizdo įraše buvo atrodyti „nekietai“ iki pat pabaigos. „Man tai pavyko“, – juokėsi jis.

Piktas katinas

Internete vaizdeliai su katėmis yra praktiškai tokie pat populiarūs kaip ir pornografiniai vaizdai. Tuo galima įsitikinti ne tik remiantis vaizdo įrašų, tokių kaip „Suprised kitty“, „Simon‘s Cat“ serijų populiarumo, bet ir sparčiai plintančiais memais, tokiais kaip „Piktas katinas“. Iš tiesų katinas, kurį atpažįsta ne vienas, vardu Tardas, tačiau trumpakojų kačių veislės gyvūnas internete vadinamas tiesiog „Grumpy Cat“. Tokiu pat pavadinimu rašomas tinklaraštis, kuriame šio katino bei kiek mažiau populiaraus jo giminaičio gyvenimo akimirkos. Šeimininkai tikina, kad iš tiesų katinas gimė taip atrodydamas ir tikrai nėra piktas, tačiau kaip bebūtų, tokia gyvūno išvaizda suteikia daug džiaugsmo fanams, kurie ne tik kuria memus iš jo nuotraukų, bet ir siunčia katino piešinius jo šeimininkams. Beje, „Facebook“ paskyroje katiną „mėgsta“ beveik 300 tūkst. žmonių.

Nustebinkite McKaylą

2012–ųjų metų Londono olimpinėse žaidynėse JAV gimnastė McKayla Maroney pelnė sidabro medalį. Daugeliui tai būtų buvusi garbė, tačiau nepakankama pačiai gimnastei. Gal todėl jos nusivylimą išdavė nuotraukos ant pakylos, kuriose jos veidas tikrai nespindi šypsena. Tai sukėlė daug džiaugsmo memų kūrėjams, kurie tuojau pat ėmė platinti gimnastės nuotraukas įvairiose situacijose kviesdami žiūrovus ją nustebinti. Dar labiau įsisiautėta buvo tada, kai olimpinę JAV rinktinę aplankė Barackas Obama, kartu su McKayla papozavęs nuotraukai suraukęs lūpas taip, kaip ji.

Erelis nusinešė vaiką

Galiausiai 2012–ųjų metų pabaigos interneto hitu tapo vaizdo įrašas, kuriame visai netyčia užfiksuotas momentas, kai didžiulis erelis čiumpa žaidžianti berniuką ir bando jį pakelti į orą ir nusinešti. Visa laimė, kad vaiką paukštis pametė, tačiau šokiruojančias akimirkas peržiūrėjo 40 milijonų žmonių visame pasaulyje.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/geriausi-metu-virusiniai-interneto-vaizdai-34469.html