JAV ketina bylinėtis su S&P

JAV teisingumo departamentas paskelbė apie savo planus paduoti į teismą ieškinį prieš tarptautinę reitingų agentūrą „Standard & Poor's“ (S&P) dėl neteisingo 2007 m. išplatintų finansinių instrumentų, susijusių su hipotekos skolos popieriais, vertinimo. Kalbama apie skolomis dengtus finansinius įsipareigojimus (CDO).

S&P pareiškė pasirengusi apginti savo poziciją teisme.

JAV priežiūros institucijos jau ne pirmą kartą reiškia pretenzijas pasaulinėms reitingų agentūroms (be "S&P", "Moody's Investors Service" ir "Fitch Ratings") tvirtindamos, kad būtent jos iš dalies išprovokavo pasaulio finansinę krizę 2008 metais, nes nepagrįstai didino CDO vertybinių popierių, turinčių nemažą paklausą iki krizės, reitingus.

Reitingų agentūros neigia savo kaltę ir sako, kad jas bandoma paversti "atpirkimo ožiais". Anot agentūrų, pagrindiniai kaltininkai yra investuotojai, nesugebėję deramai įvertinti rizikos, ir finansų priežiūros tarnybos, "pražiopsojusios" krizės daigus.

2011 m. rugpjūtį "S&P" pirmą kartą istorijoje sumažino JAV skolinimosi reitingą viena pakopa nuo aukščiausio AA iki AA+ lygio. JAV valdžia smarkai kritikavo agentūros sprendimą, apkaltinusi ją neobjektyvumu.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/jav-ketina-bylinetis-su-s-p-35803.html