Demonstracijos Ispanijoje baigėsi sulaikymais

Ispanijoje po šeštadienį vykusių masinių protestų prieš griežtas taupymo priemones ir korupcijos skandalus už viešosios tvarkos pažeidimus sulaikyti 45 asmenys, praneša „Reuters“.

Taikūs demonstrantai šeštadienio vakarą susirinko į Madrido centrą prie parlamento. Teritoriją stebėjo riaušių policija, užblokavusi priėjimą prie parlamento pastato, viešbučio "Ritz Hotel".

Nors dauguma protestuotojų išsiskirstė po demonstracijų, policija vėliau šeštadienį ir sekmadienio rytą pranešė apie neramumus prie pagrindinės Madrido Atočos geležinkelio stoties. Devyni iš sulaikytųjų yra jaunesni nei 18 metų, informavo policija.

Per susirėmimus sužeista 40 žmonių, tarp jų 12 policininkų, sekmadienį teigė pareigūnai.

Šeštadienį vykusi demonstracija buvo vienas iš daugelio protestų šalyje. Studentai, gydytojai, profesinių sąjungų nariai, jaunos šeimos ir pensininkai protestavo prieš griežtą taupymą, viešųjų paslaugų privatizavimą ir korupciją politikoje.

Ispanijoje dažnai kyla protestai konservatorių vyriausybei priimant taupymo priemones, skirtas sumažinti vieną didžiausių euro zonos narės biudžeto deficitų.

Be kita ko, dėl korupcijos skandalų, susijusių su valdančiąja partija ir karališkąja šeima, dauguma ispanų nusivylė šalies lyderiais.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/demonstracijos-ispanijoje-baigesi-sulaikymais-36615.html