R. Šadžius apie euro įvedimą: žaismingi filmukai nėra geriausias įtikinėjimas

Finansų ministras Rimantas Šadžius, paklaustas, ar nemano, jog reikėtų laikytis Šveicarijoje priimtos tvarkos, kai politikams yra uždrausta agituoti visuomenę vieno ar kito sprendimo labui, teigė sutinkąs, jog žmones reikia tiesiog informuoti, išsakant aktualaus klausimo privalumus ir trūkumus.

"Iš tikrųjų geriausias įtikinėjimas nėra žaismingi, spalvoti filmukai ar reklama, tai - būtent dorai, tinkamai ir suprantamu būdu pateikiama informacija. Mes į tai ir orientuojamės, taip ir suprantame visuomenės įtikinimą", - ketvirtadienį interviu "Žinių radijui" sakė jis.

ELTA primena, kad Lietuvos Vyriausybė išsikėlė tikslą eurą šalyje įvesti 2015 m. Tam vasario 27 d. Vyriausybės nutarimu sukurta speciali koordinacinė komisija, kurią sudaro Ministras Pirmininkas, finansų ministras ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Rimta euro zonos perspektyva

R. Šadžius, paklaustas, ar nemano, jog euro įvedimas taps Lietuvai spąstais, tvirtino taip nemanąs - netgi atvirkščiai, įžvelgiąs rimtą euro zonos perspektyvą.

"Euro zona per savo egzistavimo laikotarpį įrodė savo tvirtumą, kaip paradoksaliai tai beskambėtų, būtent kovodama su iškylančiais sunkumais. Kritinių situacijų buvo ne viena, bet euro zona, drįsčiau tvirtinti, iš kiekvienos jų išeidavo sustiprėjusi, naujai susivokusi, matydama naują perspektyvą, matydama tuos darbus, kuriuos pati turi atlikti. Matau rimtą euro zonos perspektyvą. Šitas projektas yra stiprus", - sakė jis.

Pasiteiravus, kodėl Lietuva taip skuba įsivesti eurą, R. Šadžius įvardijo tris priežastis. Jo teigimu, Lietuva, stodama į Europos Sąjungą, įsipareigojo, jog atitikusi Mastrichto kriterijus prisijungs prie bendros Europos pinigų sąjungos.

"Yra, žinoma, ir mūsų interesas. Vis dėlto euro zona, nepaisant visų sunkumų, su kuriais susiduria, yra aukšto išsivystymo lygio ekonomikų bendruomenė, tarp pirmaujančių pasaulyje. Mums prisijungimas prie euro zonos ekonominiu požiūriu būtų labai smarkus postūmis į priekį", - antrąją priežastį įvardijo finansų ministras.

Trečioji priežastis, pasak R. Šadžiaus, tai, jog de facto Lietuva eurą jau turi, nes litas su juo yra susietas "kietu kursu" nuo 2002 m.

"Mes savarankiškos monetarinės politikos nevykdėme ir neturime galimybių jos vykdyti. Pakeisti litą į eurą - yra kelias į priekį", - sakė R. Šadžius.

ELTA primena, kad Lietuvos Vyriausybė išsikėlė tikslą eurą šalyje įvesti 2015 m. Tam vasario 27 d. Vyriausybės nutarimu sukurta speciali koordinacinė komisija, kurią sudaro Ministras Pirmininkas, finansų ministras ir Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Baltijos šalių finansų ministrų susitikime dominuos euro įvedimo klausimas

Kasmetiniame, ketvirtadienį Vilniuje įvyksiančiame trijų Baltijos šalių finansų ministrų susitikime dominuos euro įvedimo klausimas, teigia R. Šadžius.

"Šie susitikimai jau tapo tradiciniais. Prasidėjo 2007 m., kada pamatėme, jog nors esame trys valstybės greta viena kitos, ES narės, keitimosi informacija, suvokimo, kas vyksta pas kaimyną, trūksta. Ketvirtadienį kaip tik stengsimės sužinoti, kas vyksta pas kaimynus. Labai natūralu, kad dominuos euro klausimas", - teigė jis.

Susitikime taip pat numatoma aptarti Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai, narystės euro zonoje, ES struktūrinės paramos ir kitus klausimus.

Jame dalyvaus Estijos finansų ministras Jurgenas Ligis bei Latvijos finansų ministras Andris Vilkas.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/r-sadzius-apie-euro-ivedima-zaismingi-filmukai-nera-geriausias-itikinejimas-37763.html