Verslui žada baudas, vartotojams – kainų šuolį

Seimo staigmena gamintojams: nuo šių metų pakuočių atliekų tvarkymo užduočių jau negalima vykdyti rūšiuojant atliekas sąvartynuose įrengtose rūšiavimo linijose. Taip viliamasi paskatinti rūšiavimo į konteinerius plėtrą, rašo „Verslo žinios“.

Tačiau verslas tokį sprendimą vadina skubotu: gyventojai kol kas rūšiuoja vangiai, todėl pulkui įmonių – nuo pienininkų iki aludarių – šiemet gresia neįvykdyti atliekų tvarkymo užduoties ir mokėti baudas. Kiltų ir prekių kainos, pvz., litro talpos pieno pakelis gali brangti iki 20 ct.
Šie Atliekų įstatymo pakeitimai įsigaliojo sausio 1 dieną.

Pasak Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacijos prezidento Algimanto Bako, Lietuvoje veikia apie13 mišrių komunalinių atliekų perrūšiavimo linijų. Jomis išrūšiuojama apie 10 proc. visų Lietuvoje sutvarkomų pakuočių atliekų. Tai dešimtadalis pakuočių kiekio, kurį gamintojai ir importuotojai privalo surinkti, kad įveiktų valstybės nustatytą šių atliekų tvarkymo užduotį ir išvengtų mokesčio už aplinkos teršimą pakuočių atliekomis.

Pasikeitus įstatymui tokiose perrūšiavimo linijose sutvarkytos pakuotės nebesiskaitys. Anot A. Bako, užduočiai vykdyti lieka tik pakuočių atliekos, surinktos iš gyventojų pasitelkiant rūšiavimo konteinerius, per supirktuves arba surinktos iš įmonių.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/verslui-zada-baudas-vartotojams-kainu-suoli-38728.html