Taivano parlamentarai susimušė dėl atominės elektrinės

Taivano įstatymų leidėjai penktadienį laistėsi vandeniu ir kibo vienas kitam į atlapus parlamente, smurtui prasiveržus per įtemptus debatus dėl prieštaringai vertinamų naujos atominės jėgainės statybų.

Dešimtys parlamento narių iš priešingų stovyklų įsitraukė į muštynes, mėgindami užimti tribūną, ir laistė vieni kitus vandeniu iš puodelių bei plastikinių butelių.

Kai kurie deputatai šaukė: „Palaikymas 4-ajai jėgainei kenkia vaikams.“

Tiesioginėje televizijos transliacijoje matėsi, kaip du besigrumiantys įstatymų leidėjai iš susipriešinusių partijų griuvo ant grindų, kol buvo išskirti kitų parlamentarų.

Parlamento darbotvarkėje buvo numatytas balsavimas dėl klausimo, ar reikia surengti referendumą dėl šiuo metu netoli Taibėjaus vykstančių ketvirtosios Taivano atominės elektrinės statybų sustabdymo.

Tačiau dėl šių muštynių balsavimas tikriausiai bus atidėtas iki kitos savaitės, nurodė opozicinė Demokratinė pažangos partija (DPP).

DPP priešinasi jėgainės statyboms, sakydama, kad nebus užtikrintas jos pakankamas saugumas, tuo tarpu valdančioji Gomindano (Kuomintang, KMT) partija perspėjo, kad sustabdžius šiuos planus salai pristigs elektros energijos ir nukentės ekonomika.

Taivano parlamentas anksčiau buvo pagarsėjęs masinėmis įstatymų leidėjų muštynėmis, tačiau pastaruosius penkerius metus debatai buvo gana taikūs.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/taivano-parlamentarai-susimuse-del-atomines-elektrines-41556.html