„LitPol Link“ statybos darbai Lietuvoje - jau šių metų pabaigoje

 Statant Lietuvos ir Lenkijos elektros jungtį „LitPol Link“, Lietuvoje parengiamuosius statybos darbus numatoma pradėti jau šių metų pabaigoje. Rudenį ketinama paskelbti dar dviejų didelės vertės konkursų - 330 kV Alytaus skirstyklos ir 400 kV linijos Alytus-Lietuvos-Lenkijos siena statybos - rangovus.

Apie tai premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį kalbėjosi su tarnybą Lietuvoje pradedančiu Lenkijos ambasadoriumi Jaroslawu Czubinskiu (Jaroslavu Čiubinskiu), pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

„Produktyvaus bendradarbiavimo įrodymas – jau įsibėgėję bendri Lenkijos ir Lietuvos projektai – "LitPol Link" jungtis ir Lietuvos-Lenkijos dujų jungtis“, – pranešime teigė premjeras.

Liepos 10 dieną EK skyrė 420 tūkst. eurų dujų jungties poveikio aplinkai vertinimui (50 proc. reikalingų lėšų), vėliau bendrovės "Lietuvos dujos" ir "Gaz System" galės kreiptis į EK dėl finansavimo projektui, kuris sudarytų 50-75 proc. jo kaštų (daugiau nei 300 mln. eurų).

Pasirinkus visų pagrindinių darbų rangovus ir šiemet pradėjus darbus, daugiau nei 1 mlrd. litų vertės elektros jungties projektas turėtų būti įgyvendintas 2015-ųjų pabaigoje.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/litpol-link-statybos-darbai-lietuvoje-jau-siu-metu-pabaigoje-42555.html