Etikos sargai leido politikams reklamuoti laikraščius

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) antradienį nusprendė, kad Druskininkų mero socialdemokrato Ričardo Malinausko elgesys dalyvaujant reklamoje neprieštarauja Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.

"Komisija, įvertinusi pateiktas aplinkybes dėl Ričardo Malinausko dalyvavimo "Lietuvos žinių" prenumeratos akcijoje, nenustatė, kad jo elgesyje būtų Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų pažeidimo", - BNS sakė VTEK atstovas Tomas Čaplinskas.

R.Malinauską tarnybinės etikos sargams apskundė Seimo narys konservatorius Arvydas Anušauskas. Opozicijos politikui užkliuvo mero dalyvavimas reklamuojant minėtą dienraštį. R.Malinauskas pozavo su šiuo leidiniu rankose ir gyrė jo šimtametę garbingos žurnalistikos istoriją.

Įstatyme numatyta, kad valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys privalo vengti interesų konflikto, elgtis taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra, nesinaudoti pareigomis asmeninei naudai gauti, priimdami sprendimus, vadovautis įstatymais ir visų asmenų lygybės principu ir pan.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/etikos-sargai-leido-politikams-reklamuoti-laikrascius-42707.html