Išmaniųjų laikrodžių karai: stipriausi konkurentai

 Dar 80-aisiais tokį turėjo Michealas Knightas iš serialo „Ratuotas riteris“. 2003 metais tokį patį prietaisą išleido „Microsoft“. Tačiau tik šiais metais apie juos pradedama kalbėti garsiau.
Išmaniųjų laikrodžių pardvimai tyrimų agentūros „Canalysis“ vertinimu per kitus metus išaugs 900 procentų. CNBC skelbia pristatytų ir dar galimai pristatomų išmaniųjų laikrodžių sąrašą ir jų duomenis.

„Samsung Galaxy Gear“

Rugsėjo pradžioje pristatytas laikrodis programine įranga yra susiejamas su vartotojo išmaniuoju telefonu ir gali parodyti gautus pranešimus, leidžia atsiliepti į skambučius. Taip pat juo galima fotografuoti ir valdyti telefoną balsu.

Laikrodžio kaina yra 299 JAV doleriai.

„Pebble“

Iškart po „Samsung“ sekė „Pebble“ išmanusis laikrodis. Jis „Bluetooth“ pagalba gali susijungti su „Android“ arba „Apple“ išmaniaisiais įrenginiais. Visgi jis yra perpus pigesnis nei „Galaxy Gear“.

Tarp jau minėtų funkcijų yra specialios programėlės dviratininkams, bėgikams ir greitai turėtų būti pristatyta programėlė golfo žaidėjams.

Išmanusis laikrodis pritaikytas naršyti „Facebook“ ir „Twitter“, turi orų prognozės funkciją.

„Sony SW2”

Šio išmaniojo laikrodžio funkcijos iš esmės yra tokios pačios kaip pirmųjų dviejų, tačiau šis naudoja kitą ryšio sąsają. NFC sistema leidžia išmanųjį telefoną su laikrodžiu „suporuoti“ be sisteminės įrangos ir naudoja mažiau energijos.

Laikrodis kainuoja 248 JAV dolerius.

„Martian“

Tai klasikinės išvaizdos laikrodis. Be jau išvardintų funkcijų šis turi vibracijos funkciją ir praneša, kai vartotojas rizikuoja palikti arba pamesti savo išmanųjį telefoną.

Kainos svyruoja nuo 249 iki 299 JAV dolerių.

„Evado Filip“

Yra spalvingas, vaikams skirtas modelis. Jis leidžia tėvams skambinti į vaikų laikrodį. Jei ir atažala nekelia ragelio, tėvams yra pranešama apie vaiko buvimo vietą. Taip pat į laikrodį ateina pranešimai, jei vaikas yra toliau nei jam galima nuklysti.

Laikrodis kol kas nėra parduodamas, tačiau jau priimami išankstiniai užsakymai.

„Hot“

Modelis turi įdomia funkciją. Vartotojas, priglaudęs delną prie ausies, gali girdėti pokalbį dėl specialaus garsiakalbio. Taip pat šis laikrodis yra valdomas rankų jūsesiais. Pavyzdžiui, pamojus ranka yra padedamas ragelis.

„Hot“ kaina šiuo metu siekia 169 JAV dolerius.

„Neptune Pine“

Šis išmanusis laikrodis skiriasi nuo kitų tuo, kad jam nereikalingas išmanusis telefonas. Modelis turi savo dviejų branduolių procesorių, gali veikti 2G ir 3G ryšiu. „Neptune Pine“ turi klaviatūra ir dvi kameras. Taip pat juo galima peržiūrėti mėgstamas TV laidas.

Tai yra brangiausias variantas rinkoje – 395 JAV doleriai.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/ismaniuju-laikrodziu-karai-stipriausi-konkurentai-42717.html