Izraelio startuolis atidaro biurą Lietuvoje

 Artėjančiame „hackathon‘e“ „Wix“ mes iššūkį Lietuvos programuotojams sukurti unikalias programėles internetiniams portalams ir taip laimėti įvarius prizus, sulaukti naujų verslo galimybių ir dėmesio „Wix“ programėlių parduotuvėje.

Populiari internetinių portalų kūrimo platforma Wix.com paskelbė, kad naujo biuro atidarymui pasirinko Vilnių. Patikimą, programavimo nereikalaujantį HTML5 tinklalapių kūrimo įrankį siūlanti bendrovė leidžia 38 mln. naudotojų visame pasaulyje kurti, valdyti ir internete talpinti gražius tinklalapius be jokių techninių ar dizaino žinių.

„Wix“ pasirinkti Lietuvą paskatino šalies energinga verslo kultūra, didelė technologijų srities profesionalų pasiūla ir jų inovatyvios idėjos. Šiuo metu bendrovė ieško vietinių IT specialistų, kurie norėtų prisijungti prie komandos ir prisidėti tobulinant „Wix“ platformą.

Lietuvos biuro atidarymą „Wix“ nusprendė pažymėti „hackathon‘u“. Bendrovė kviečia programuotojus, dizainerius ir kitus entuziastus priimti iššūkį ir, naudojant „Wix“ siūlomus techninius įrankius, sukurti inovatyvias programėles, kurios būtų be sunkumų pritaikomos „Wix“ naudotojų portaluose ir taip praplėstų jų funkcionalumą. Sėkmingos programėlės bus patalpintos „Wix“ programėlių parduotuvėje, suteiksiančioje galimybę jų kūrėjams gauti pajamas iš milžiniškos „Wix“ naudotojų auditorijos. Bendrovės „hackathon‘as“ įvyks spalio 12-13 dienomis menų fabrike „Loftas“. 

„Besilankydamas Lietuvoje buvau visiškai nustebintas sutiktų technologijų srities profesionalų kūrybingumu, energija ir verslumo dvasia. Pamačiau kaip jie stengiasi sukurti kažką naują, turi begales naujų idėjų ir nebijo klysti. Tokia pati yra ir „Wix“ filosofija, todėl mums Lietuva atrodė lyg natūralus pasirinkimas. Artimiau pabendravę su jūsų startuoliais, „Kurk Lietuvai“ ir „Investuok Lietuvoje“ komandų nariais, nusprendėme pradėti įgyvendinti Vilniaus biuro planus“, – sako Avishai Abrahami, „Wix“ vadovas ir bendraįkūrėjas.

„Ar gali būti geresnis būdas atidaryti naująjį biurą, nei sukviečiant Lietuvos IT entuziastų bendruomenę suvienyti savo žinias sudėtingame technologijų „hackathon‘e“? Mes džiaugiamės galėdami priimti šiuos talentus ir sudarydami sąlygas jiems tapti „Wix“ dalimi“, – teigia A. Abrahami.

„Izraelis – jau daugiau nei 40 metų pripažįstama verslo ir inovacijų meka. Šios startuolių tautos atstovų investicijos į Lietuvą – šalies potencialio įvertinimas. Kiekviena nauja užsienio bendrovė, kaip „Wix“, pastebėjusi vietinį talentą, sukuria daug įdomių darbo pozicijų. Tai skatina mūsų specialistus neišvykti ir galimybių ieškoti Lietuvoje“, – sako Milda Dargužaitė, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinė direktorė.

Šiais metais „Investuok Lietuvoje“ iniciatyva pradėti veiklą ar plėstis Lietuvoje nusprendė 20 užsienio investuotojų. Šie projektai sukurs daugiau nei 1 450 naujų darbo vietų. Lyginant su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu, investicinių projektų skaičius padidėjo 67 proc., numatomas sukurti naujų darbo vietų skaičius išaugo beveik trigubai.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/izraelio-startuolis-atidaro-biura-lietuvoje-42884.html