„Snoro“ byloje intensyviai apklausiami liudininkai

Jungtinės Karalystės Vestminsterio magistrato teismo posėdis, suplanuotas net 12 dienų, prasidėjo rugsėjo pabaigoje.
Portalo 15min.lt žiniomis, šiandien, pirmadienį, teisme liudijo žinomas žurnalistas Rimvydas Valatka, buvęs „Lietuvos ryto“ vyriausiojo redaktoriaus pirmasis pavaduotojas, o dabar – 15min.lt vyriausiasis redaktorius. R. Valatkai klausimų turėjo ir 38 metų V.Antonovą bei 55 metų R. Baranauską ginantys advokatai, ir ekstradicijos siekiantis prokuroras Džonas Hardis. Juos domino, kokia tuo metu, kai buvo uždarytas „Snoras“, buvo politinė situacija Lietuvoje, kaip Lietuvoje vyksta rinkimai, kokie yra valdžios ir žiniasklaidos santykiai.

Pirmadienį teisme lankėsi ir žinomas Lietuvos teisininkas, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas, profesorius Vytautas Nekrošius.
Teismas šią savaitę ketina posėdžiauti kasdien. Spalio 14 dieną laukiama buvusio laikinojo „Snoro“ administratoriaus Saimono Friklio, kuris pirmasis įžengė į nacionalizuotą banką. Nuo S. Friklio priklausė, koks likimas laukia banko. Banko veiklą įvertinusi jo komanda Lietuvos bankui pateikė kelis pasiūlymus, ką daryti su „Snoru“. Vienas siūlymų buvo skelbti bankrotą, kurį Lietuvos bankas ir pasirinko.

Planuojama, kad liudininkų apklausos baigsis spalio 25-ąją. Teismo sprendimo, ar išduoti V. Antonovą ir R. Baranauską Lietuvai, tikimasi iki lapkričio vidurio.

Ši byla nagrinėjama nuo 2011 metų pabaigos. Lapkričio 16-ąją sueis dveji metai nuo banko „Snoras“ nacionalizavimo.

Buvę banko savininkai neigia kaltinimus, kad iššvaistė ar pasisavino banko turtą. Jie siekia įrodyti, jog tapo politinio susidorojimo aukomis. Bankininkų teisininkai bando įrodyti, jog Lietuvos valdžia V. Antonovo verslą žlugdė dėl to, jog jis rusas, be to, bankininkams neva keršyta už tai, jog jiems iš dalies priklausantis ir banko pinigais finansuojamas dienraštis „Lietuvos rytas“ aštriai kritikavo prezidentę Dalią Grybauskaitę ir tuometę valdančiąją dešiniųjų koaliciją.

Britų Karališkosios prokuratūros atstovas Dž. Hardis teismui bando įrodyti, jog jokio politinio susidorojimo nebuvo, o V. Antonovas ir R. Baranauskas tiesiog iš banko bei jo indėlininkų pavogė didžiules sumas. Britų prokurorai teigia, kad V. Antonovas ir R. Baranauskas 2008–2011 metais iš „Snoro“ banko į savo sąskaitas užsienio bankuose 33 kartus pervedė milijonines sumas.

Lietuvos Generalinė prokuratūra buvusiems banko akcininkams V. Antonovui ir R. Baranauskui yra pareiškusi įtarimus pasisavinus apie 1,7 mlrd. litų „Snoro“ turto. Lietuvos prokurorai yra pateikę Europos arešto orderį dėl jų suėmimo.

Prokurorai taip pat yra apriboję įtariamųjų nuosavybės teises į 805 mln. litų vertės turtą.

„Snoro“ bankroto administratorius Nilas Kuperis naujausioje ataskaitoje nurodė, kad turi informaciją apie visą V. Antonovo turtą ir mato geras galimybes jį išieškoti.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/snoro-byloje-intensyviai-apklausiami-liudininkai-43653.html