Žygaičių baiminasi, kad „Chevron" pakenks aplinkai

 Tauragės rajono Žygaičių bendruomenė baiminasi, kad naftos vakarų Lietuvoje ieškanti JAV energetikos kompanijos „Chevron“ iš dalies valdoma bendrovė „LL investicijos“ kenks aplinkai, Rietavo plote ieškodama naftos. Pasak bendruomenės pirmininko Jono Nairanausko, juos neramina, kad įmonė naudos hidraulinio ardymo metodą naftai išgauti.

„Baigtis viskas dar nesibaigė po „Chevron“ pasitraukimo. Džiugu, kad pasitraukė (iš skalūnų konkurso - BNS), bet būtų gerai, kad ir žmonių atsiprašytų. Be to, jie deklaruoja, kad Rietavo plote, į kurį beveik visa mūsų seniūnija patenka, toliau ieško naftos, turi licenciją angliavandeniliams“, - BNS sakė J.Nairanauskas.

Pasak jo, bendruomenė yra nusistačiusi ne prieš išteklių gavybą, o prieš jos metodus.

„Ar dujoms, ar skalūnų naftai naudojama ta pati technologija. Mes ne prieš išteklius konkrečius, o prieš technologiją. Ir mus neramina, kad skalūnų naftą išgaus tuo pačiu metodu“, - teigė bendruomenės pirmininkas.

„LL investicijos“ turi licenciją ieškoti angliavandenilių Rietavo plote, kur ieško tradicinės naftos. Tačiau turint tokią licenciją, galima ieškoti ir skalūnų naftos, ir dujų.

J.Nairanauskas tikino, kad jeigu būtų skelbiamas naujas konkursas skalūnų dujų žvalgybai, bendruomenė neprieštarautų, jei tik investuotojai naudotų kitą technologiją.

„Investuotojas neturi reikšmės, svarbu, kad deklaruotų saugią technologiją. (...) Energetika yra svarbi sritis ir tikėkimės, kad ateityje greitai išras kitas technologijas, kurios bus saugios“, - BNS sakė J.Nairanauskas.

Geologijos tarnybos laikinasis direktorius Jonas Satkūnas BNS teigė, kad „LL investicijų“ turima licencija bendrovei suteikia teisę ieškoti visų angliavandenilių - tiek tradicinės naftos, tiek ir skalūnų naftos bei dujų.

Jis taip pat patvirtino, kad skalūnų naftos išgavimo technologija yra tokia pat, kaip ir skalūnų dujų.

„Iš esmės pagrindinis hidraulinis ardymas yra tas pats - sudėtinė dalis. Tačiau dar naudojamos ir sudėtingesnės technologijos. Net, sakyčiau, profesionalūs naftininkai negali konkrečiai įvardyti - tai priklauso nuo konkretaus atvejo - nuo medžiagos brangumo, takumo, fizinių parametrų“, - BNS sakė J.Satkūnas.

Bendrovė "LL investicijos", kurios 50 proc. akcijų valdo "Chevron", rugsėjo pabaigoje pradėjo gręžti antrąjį žvalgomąjį gręžinį Rietavo savivaldybės Medingėnų kaime, kur įmonė turi leidimą žvalgyti ir išgauti angliavandenilius.

Anot įmonės atstovės Kristinos Paukštytės-Brazdauskienės, Stemplių kaime rasta kambro tradicinės naftos, o jos gavybą planuojama pradėti spalio pabaigoje - tada ir paaiškės, kiek galima išgauti naftos. Ar šiame gręžinyje gali būti skalūnų išteklių, anot jos, parodys detalesni uolienų tyrimai.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/zygaiciu-baiminasi-kad-chevron-pakenks-aplinkai-43748.html