Ką sėkmingi žmonės veikia prieš miegą

 Apie tai, kaip sėkmingi žmonės keliasi paryčiais buvo rašyta jau ne kartą, tačiau nebuvo domėtasi, kaip šie elgiasi prieš užmigdami, rašo businessinsider.com.

Kai kurie šio sąrašo žmonės, kaip kad JAV prezidentas Barackas Obama dirba naktimis, kuomet didžioji dalis pasaulio miega. Tuo tarpu kiti laimės rankos palytėti asmenys vertina miegą ir stengiasi žūtbūt užmigti, esą kitu atveju produktyvumas tiesiog neįmanomas.

JAV vadovas dirba naktimis

Skirtingai nei ankstesnis prezidentas, Georgas W. Bushas, kuris buvo pamėgęs ankstyvus rytus, dabartinis Jungtinių Valstijų vadovas teigė mėgstantis dirbti iki vėlumos.

Businessinsider.com žiniomis, B. Obama darbo reikalus tvarko iki vidurnakčio, o kartais net ir ilgiau.

Teigiama, kad prezidentas pats save laiko „naktine pelėda“. „Pavakarieniavęs su šeima praleidžiu laiko su vaikais. Apie pusę 9 vakare palydžiu juos miegoti ir imuosi įvairų pranešimų ir kitų popierių, – savo vakaro rutiną apibūdina JAV galva. – Miegoti einu apie pirmą nakties, o kartais ir vėliau.“

Benjaminas Franklinas užduodavo klausimus

Savo autobiografijoje žymus JAV išradėjas, verslininkas ir politikas rašė, kad nuolatos siekdavo moralinio tobulumo. Tobulos darbotvarkės aprašyme B. Franklinas teigia kiekvieną vakarą savęs paklausdavęs „ką gero šiandien aš padariau?“

B. Franklinas taip pat teigė, kad prieš miegą sudėliodavo daiktus į jų vietas, pavakarieniaudavo, klausydavosi muzikos, kalbėdavosi su aplinkiniais ir analizuodavo per dieną nuveiktus darbus. Teigiama, kad išradėjas sekė savo tobulėjimą kiekvieną dieną.

Winstonas Churchillis miegoti nemėgo

Manoma, kad viena iškiliausių praėjusio amžiaus asmenybių – Jungtinės Karalystės premjeras Winstonas Churchillis laikydavosi vakarinės rutinos, nepaisydamas aplinkybių.

W. Churchillio biografijos autorius Masonas Currey teigia, kad šis 5 valandą vakaro išgerdavo viskio ir trumpai numigdavo. Premjeras teigė, kad toks režimas leidžia atlikti pusantros dienos darbus per vieną parą.

8 valandą vakaro W. Čerčilis vakarieniaudavo ir, kaip teigiama biografijoje, rūkydavo cigarus ir nevengdavo vieno kito stiklo stipriųjų gėrimų.
Businessinsider.com teigimu, sklando gandai, kad dėl nereguliaraus miego rėžimo, Antrojo pasaulinio karo metu premjeras su generolų štabu susitikdavo tiesiog savo vonioje.

Rašytojas Stephenas Kingas rikiuoja pagalves

Pats rašytojas mano, kad jo vakaro rutina niekaip nesiskiria nuo kitų žmonių. „Išsivalau dantis ir nusiplaunu rankas. Nors iš esmės nesuprantu, koks tikslas plautis rankas prieš einant miegoti, – sako jis. – Taip pat pasidedu pagalvę visuomet taip pat – apvalkalo užsegimas privalo būti nukreiptas į lovos kojūgalį.“

Žymus siaubo romanų rašytojas pridūrė nežinantis, kodėl taip elgiasi.

„Facebook“ vykdomoji direktorė nakčiai išjungia telefoną

Nors Sheryl Sandberg užima aukštą poziciją technologijų kompanijoje, ji tikrai žino, kada reikia „išsijungti“, rašo businessinsider.com.

„Patikrinu savo elektroninį paštą vos tik atsibudusi ir prieš eidama miegoti, tačiau naktimis mano telefonas neveikia – tiesiog nenoriu būti pažadinta“, – pasakojo S. Sandberg.

„Google“ viršenybė dirba naktį, kad galėtų susikaupti

Buvęs technologijų milžinės produkcijos vadovas Kevalas Desai‘as businessinsider.com pasakojo, kad darbas iki paryčių yra senas jo įprotis.

„Dienomis didžioji mano laiko dalis atitenka įvairiems susitikimams, todėl vienintelis laikas, kai galiu dirbti vienas ir tinkamai susikaupti – naktis“, – pasakojo K. Desai‘as. Pastarasis pridūrė nesuprantantis, kaip žmonės sugeba susikaupti supami pašalinių asmenų.
„American Express“ vadovas pasižymi tris rytdienos darbus

Įmonės, kuriai priklauso viena populiariausių mokėjimo kortelių pasaulyje, vadovas Kennethas Chenaultas teigia kiekvieną vakarą ant lapelio užsirašąs tris dalykus, kuriuos jis norėtų įgyvendinti kitą dieną. Businessinsider.com teigimu, tai vadovui padeda susidėlioti reikiamus prioritetus kitai dienai.

Buvusi „Cosmopolitan“ redaktorė rašydavo stovėdama virtuvėje

Ir Lietuvos skaitytojams gerai žinomo žurnalo „Cosmopolitan“ redaktorė Kate White pasakojo rytais rašydavusi mokslinės fantastikos kūrinius, o darbo reikalams susitelkdavusi vakarais.

„Ko gero keisčiausias dalykas tas, kad nevengdavau darbų atlikti stovėdama virtuvėje“, – pasakojo K. White. Pašnekovė teigė, kad nors tokia idėja skamba kiek makabriškai, tokia aplinka jai padėdavo susikaupti.

„Na, keli puodeliai espresso taip pat nemaišydavo“, – savo paslaptį atskleidė K. White.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/ka-sekmingi-zmones-veikia-pries-miega-44244.html