E. Gentvilas žada bylinėtis su A. Butkevičiumi

Opozicinio Liberalų sąjūdžio atstovas Seimo narys Eugenijus Gentvilas trečiadienį pareiškė ketinantis kreiptis į teismą, jei premjeras Algirdas Butkevičius nepaneigs savo teiginių apie neva blogą buvusio Klaipėdos uosto vadovo darbą, įgyvendinant suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektą.

"Kai apie tave netiesą pasako ministras pirmininkas, nelieka kito kaip gintis teisinėmis priemonėmis. Kol kas prašysiu premjero - šiandien popiet kreipsiuosi - paneigti tris frazes, kuris jis vakar išsakė tiesioginės laidos metu. Jei jis viešai nepaneigs savo išsakytų teiginių, aš imsiuos teisinių priemonių, kurios veda ir premjerą, ir mane į teismą. Aš tikrai pasirengęs bylinėtis. Aš žinau, kiek esu padaręs dėl SGD terminalo ir niekada nesulaukiau jokių priekaištų, todėl neplanuoju taikstytis", - trečiadienį spaudos konferencijoje sakė E.Gentvilas.

Anot jo, premjeras šmeižia, sakydamas, jog jam vadovaujant Klaipėdos uostui, nebuvo pradėti kanalo gilinimo prie Kiaulės nugaros darbai. E.Gentvilo teigimu, tuo metu buvo atlikti SGD laivų-dujovežių navigaciniai, SGD terminalo statybos vietos geologiniai tyrimai, pasirašyta dvišalė sutartis su "Klaipėdos nafta" dėl bendro darbo ir papildomas susitarimas dėl investicijų pasidalijimo.

Premjeras A.Butkevičius antradienį pareiškė, jog vadovaudamas Klaipėdos uostui E.Gentvilas nebuvo pradėjęs įgyvendinti nė vieno projekto.

"Statybos vyksta pagal planą. Iš penkių techninių projektų keturi jau yra patvirtinti ir trims techniniams projektams yra išduoti statybos leidimai. Aš labai nustebau, kada Eugenijus Gentvilas pradėjo kalbėti ir supratau, kad jis yra išsigandęs, nes jis prieš tai dirbo Klaipėdos uosto generaliniu direktoriumi. Užimdamas šias pareigas jis nebuvo pradėjęs įgyvendinti nė vieno projekto - nei gilinimo darbų, nei kitų projektų, kurie Klaipėdos uosto ir "Klaipėdos naftos" turėjo būti įgyvendinti kartu", - antradienį interviu LRT radijui sakė A.Butkevičius.

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius taip pat sukritikavo E.Gentvilo darbą, statant SGD terminalą Klaipėdoje.

"Seimo narys Eugenijus Gentvilas, matyt, dar vertino pagal tai, kaip jis pats dirbo būnant Klaipėdos jūrų uoste, kada iš tikrųjų nevyko pirkimai, sutartys nebuvo pasirašomos, uosto gilinimas nevyko. Atėjus dabartiniam vadovui, staiga visi darbai pajudėjo, ir, matyt, jam tiesiog yra nejauku, kad paaiškėjo, jog tai buvo tam tikras galbūt dirbtinis visų procesų užlaikymas", - LRT radijui sakė J.Neverovičius.

E.Gentvilas pirmadienį spaudoje pareiškė, jog SGD terminalas nebus pastatytas laiku. Jo teigimu, kol kas į uosto dugną tinkamai įkaltas tik vienas terminalo prieplaukos polius, o laivui-saugyklai skirta 16 metrų gylio duobė kanalo dugne jau užnešta iki 1 metro storio smėliu, be to, neparengti nei prieplaukos, nei beveik 20 kilometrų ilgio dujotiekio statybos techniniai projektai.

Tačiau "Klaipėdos naftos" komunikacijos vadovė Indrė Milinienė anksčiau BNS sakė, jog E.Gentvilo teiginiai neatitinka tikrovės. Pasak jos, šiuo metu 39 poliai sukalti, iš jų 21 patikrinti bandymais ir vertinami kaip užbaigti. Be to, anot jos, baigti 4 iš 5 jungiamojo dujotiekio techniniai projektai, trims parengtiems projektams gauti statybos leidimai, įskaitant statybos leidimą gręžimui po Kuršių marias.

Ji teigė, jog krantinės techninis projektas yra tikrinamas ekspertų, ir gavus teigiamą išvadą jis bus pateiktas statybos leidimui gauti. Anot I.Milinienės, nuosėdos gilinimo zonoje, remiantis Klaipėdos uosto informacija, yra normalaus lygio.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/e-gentvilas-zada-bylinetis-su-a-butkeviciumi-44787.html