Rygoje saugumo sumetimais uždaryta „Maxima“ ir „Rimi“ parduotuvės

Rygos miesto statybos valdyba konstatavo galimus pavojus dėl konstrukcijų laikomosios galios prekybos centre „Sahara“ Lubano gatvėje 110, kuriame įsikūrusi parduotuvė „Maxima“, ir parduotuvėje „Rimi“ Augusto Deglavo gatvėje 110, sakė pareigūnai Rygos Dūmoje.

Vizualiai tikrinant eksploatuoti atiduotus „Maxima“ pastatus, prekybos centro „Sahara“ laikančiojoje konstrukcijoje visuose aukštuose buvo aptiktas kiaurai einantis įtrūkimas, kurio plotis vietomis siekia 2-3 centimetrus.

Statybos valdyba informavo prekybos centro savininką apie vizualinio įvertinimo rezultatus ir įpareigojo jį nedelsiant atlikti techninį laikančiųjų konstrukcijų patikrinimą, kad būtų išaiškintos įtrūkimo atsiradimo priežastys ir galimas jų poveikis pastato saugumui.

Taip pat vizualiai tikrindama eksploatuoti atiduotus „Rimi“ pastatus, statybos valdyba konstatavo vizualiai pastebimą stogo dangos konstrukcijos pasvirimą „Rimi“ pastate Augusto Deglavo gatvėje 110 ir vietomis matomus stogo dangos pažeidimus, įskaitant koroziją, taip pat – įtrūkimus išorinėse pastato sienose.

Rygos Dūmos pavedimu statybų valdyba jau yra patikrinusi daugelio svarbių objektų dokumentaciją: 61 "Maxima" tinklo parduotuvės, 14 statybų firmos "Re&Re" objektų, 58 "Rimi" parduotuvių ir 61 visuomeninio pastato dokumentus, 2012 metais išduotus leidimus statyti.

Po patikrinimo šešiuose objektuose sustabdyti statybų darbai, dviejuose jų pastebėti trūkumai jau pašalinti ir statybos tęsiamos. Penkiuose objektuose nustatyta savavališkas eksploatavimas.

Prekybos bendrovės "Maxima Latvija" atstovas Janis Beseris sakė naujienų agentūrai BNS, kad parduotuvė "Maxima" prekybos centre "Sahara" uždaryta, iš jos evakuojami žmonės.

 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/rygoje-saugumo-sumetimais-uzdaryta-maxima-ir-rimi-parduotuves-45998.html