Ekonomika.lt nr. 137

 Naujausiame leidinio numeryje skaitykite:

Krizės retorika „Maximos“ stiliumi - Lauk geriausio, bet ruoškis blogiausiam. „Maximos“ grupė geriausio sulaukė – tapo didžiausiu mažmeninės prekybos tinklu Baltijos šalyse, tačiau blogiausiam, akivaizdu, nepasiruošė.

Vienas už visus, visi prieš vieną - Kadaise Pietuose buvo miestas, kur berniukai ir mergaitės, paimti į žmonas ar vyrus nesulaukę bent jau mūsų civilizacijoje įprasto 18 gimtadienio, lakstė gatvėmis, šias klojo vergai, o darbą praktikuojančios mamos žiūrėdavo į pastaruosius, kol tautos vyrai sprendė reikalus. Tas miestas – Senovės Atėnai.

100 mėsainių per dieną - Kiekvieną kartais užklumpa pasirinkimo našta ir spėlionės dėl sprendimo perspek- tyvų. Naujo restorano sostinėje šeimininkai šiuo klausimu žada tikrą dramą. Beveik prieš dvidešimt metų į Lietuvą įžengęs greitojo maisto restoranų tinklas „McDonald‘s“ atnešė ir žodį „mėsainis“.

Vyriausybė 2013: pasroviui - Metų pabaigą žymi ne tik prekybos centrus puošiančios girliandos. Gruodis – tinkamiausias laikas įvertinti per metus nudirbtus darbus. Arba jų stoką. Praėjus metams nuo rinkimų vajaus, būtų pats laikas raškyti prisirpusius 16-osios Lietuvos Vyriausybės darbo vaisius.

Kova dėl žemės – be kompromiso - Aistros dėl žemės (ne) pardavimo užsienie- čiams Lietuvoje, atrodo, įkaito iki maksimumo. Vieni kalba apie pagrindinių ES teisių pažeidimus, jeigu būtų surengtas referendu- mas ir įteisintas draudimas, kiti – apie lietuvių teisę saugoti gimtąją žemę.

ES laisvė griauna socialinės apsaugos sistemą - Kiti metai bus Arklio metai. Tačiau Didžiosios Britanijos ir Vokietijos dešinieji mielu noru fejerverkus į dangų šautų „Zuikio metų“ garbei.

Reputaciją kuria darbas, darbą – reputacija - Dažnai kine vaizduojamas tam tikrų profesijų žavesys toli gražu neprilygsta realybei: policininkai daugiau laiko praleidžia rašydami ataskaitas nei gelbėdami pasaulį, o bankininkai tikrai visos darbo dienos nepraleidžia saugyklose skaičiuodami kupiūras ar į krūveles dėliodami aukso luitus. Tačiau šįkart įspūdis pateisino lūkesčius.

Galimybę įsigyti būstą supa finansų labirintai - Daugelis trokštame įgyvendinti maištingą norą – susukti nuosavą lizdą. Siekiant jį įgyvendinti neretai tenka klaidžioti finansų rinkų labirintais.

Viena priemonė ir daug blogų pasekmių - „Jūsų tos kortelės mums tik nuostolius neša“, – ko gero, ne vienas pirkėjas, panoręs už pigią prekę atsiskaityti kortele, yra išgirdęs tokią pardavėjo pastabą. Brangių grynųjų pinigų pasaulyje tai atrodo paradoksalu, tačiau Europos Komisija (EK) pasisiūlė padėti prekybininkams ir taip sužadinti Senojo žemyno rinką.

Laikraštį internete skaitykite nuo gruodžio 23 d.

Leidinį prenumeruokite ČIA

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/ekonomika-lt-nr-137-46037.html