I. Laursas: vien gera idėja negarantuoja sėkmingo verslo

Verslininkas Ilja Laursas, nusprendęs investuoti į startuolių populiarinimą, Žinių radijo laidoje „Aktualioji valanda“ teigė, kad pradedantieji verslą susiduria su įvairiomis rizikomis.

„ Viena iš rizikų – netinkama komanda. Labai dažnai būna, kad susiburia komanda, kuri dėl vienų ar kitų priežaščių nėra patyrusi. Be to, galima turėti idėją, kad žmonėms reikia vienos ar kitos paslaugos, o kai ją pristatai, pasirodo, kad jos nereikia. Taip pat yra rinkos rizika, kai turi gerą idėją, bet staiga konkurentas padaro geriau. Pasirodo, kad tavo produktas buvo blogesnis. Startuoliai turi dar visokių rizikų, nes jie yra mažos kompanijos“, – Žinių radijo laidoje kalbėjo verslininkas bei pridūrė, kad investuojant visada yra rizika. Tau gali pasisekti, gali ir ne.

Į startuolių ugdymą investuojantis verslininkas teigė, kad būtent startuolių dėka atsirado tokios korporacijos kaip „Google“, „Microsft“, „Facebook“ ir kitos.

„Ir kas yra įdomu, kad Europa paskutinį dešimtmetį stangiasi importuoti tą koncepciją, tą kultūrą, tą naujų verslų kūrimo principą . Kartais tenka tokius juokus Silicio slėnyje girdėti, kad Silicio slėnis yra vienintelė vieta pasaulyje, kur nebando kurtis Silicio slėnis“, – laidoje kalbėjo žinomas verslininkas.

I. Laurso įkurta mobiliųjų aplikacijų bendrovė „Get Jar“ turi savo padalinį Silicio slėnyje Kalifornijoje ir varžosi su tokiomis kompanijomis kaip „Apple“, „Microsoft“ ir „Google“.

Pasak I. Laurso, siekant sėkmingai investuoti, būtina atsižvelgti į daug faktorių.

„Sėkmingiausia šalimi šiuo metu pripažinta Airija. Tokia kompanija kaip „Skype“ gimė Estijoje. Galiausiai jos vadovybė ir visa kompanija veikia Airijoje dėl to , kad valstybės politika, mokesčių sistema, personalo aplinka verslui buvo labai dėkinga. Dabar vis dažniau šnekama, kad Skandinavija, ypač Suomija yra tokia šalis, kuri pirmauja pasaulyje pagal vieną kryptį – žaidimus. Šiuo metu kompiuteriniai mobilūs žaidimai Suomijoje yra pirmaujantys, net pralenkia Jungtines Amerikos Valstijas. Tai mums, lietuviams, suteikia drąsos“, – optimistiškai kalbėjo I. Laursas.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/i-laursas-vien-gera-ideja-negarantuoja-sekmingo-verslo-46537.html