Norvegijos populistai reikalauja referendumo dėl imigracijos

Praėjus kelioms dienoms po to, kai šveicarai referendume nubalsavo už tai, kad būtų suvaržyta imigracija iš Europos Sąjungos (ES), Norvegijos dešiniųjų populistų partija antradienį pareikalavo surengti analogišką plebiscitą šioje turtingoje Šiaurės Europos valstybėje.

„Neginsiu pozicijos dėl kvotų sistemos, už kurią nubalsavo Šveicarijos žmonės“, – sakė Mazyaras Keshvari (Mazjaras Kešvaris), kuris yra Pažangos partijos, priklausančios valdančiajai koalicijai ir reikalaujančios griežtesnės migracijos politikos, atstovas spaudai migracijos klausimais.

„Tačiau idėja dėl referendumo yra įdomi. Norvegijai taip pat derėtų organizuoti referendumą dėl imigracijos. Esu visiškai tikras, jog dauguma (rinkėjų) nori, kad politika būtų sugriežtinta“, – sakė M.Keshvari.

Norvegija nėra ES narė, tačiau priklauso Europos ekonominei erdvei ir Šengeno zonai, kurios valstybių piliečiams garantuojamas beveik nevaržomas judėjimas.

Kad būtų surengtas plebiscitas dėl imigracijos naftos turtingoje Skandinavijos valstybėje, kur referendumai vyksta kur kas rečiau nei Šveicarijoje, reikalinga kitų politinių partijų parama.

Sekmadienį 50,3 proc. šveicarų pritarė tam, kad būtų atšauktas sprendimas, pagal kurį nuo 2007 metų daugumai ES piliečių buvo suteikta laisva prieiga prie Šveicarijos darbo rinkos.

Europos Komisija griežtai reagavo į tokius plebiscito rezultatus, pareiškusi, jog turės peržiūrėti ES santykius su Šveicarija.

Kelerius pastaruosius metus imigracija yra itin opus klausimas daugeliui ES šalių.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/norvegijos-populistai-reikalauja-referendumo-del-imigracijos-48405.html