Ekonomika.lt nr. 144

Naujausiame savaitraščio numeryje skaitykite:

Kaip girti vairuotojai pensininkus gelbėjo

Prieš Seimo rinkimus ir gerokai po jų netilo kalbos, kad žūtbūt reikia atkurti „konservatorių nusavintas“ pensijas. Supratęs, kad finansų alchemija veikia rinkėjų akyse, bet ne realioje ekonomikoje, finansų ministras ėmėsi magijos.

Alchemija baigėsi, prasidėjo burtai

Prieš Seimo rinkimus ir gerokai po jų netilo kalbos, kad žūtbūt reikia atkurti „konservatorių nusavintas“ pensijas. Supratęs, kad finansų alchemija veikia rinkėjų akyse, bet ne realioje ekonomikoje, finansų ministras ėmėsi magijos.

Leidžia apsipirkti neleidžiant pinigų

Prieš metus trys bičiulės, sėdėdamos kavinėje, sukūrė verslo planą, kurio pagrindinė mintis – leisti žmonėms apsipirkti neišleidžiant pinigų. Praėjus vos trims mėnesiams, kai ši beprotiška idėja buvo pristatyta visuomenei, jos teigia matančios šviesią ateitį.

Šveicarija kratosi atvykėlių

Čia dėl svarbesnių valstybės klausimų balsuoja kiekvienas pilietis. Čia kiekvienas turi savo kelis kvadratinius metrus, kuriuos gintų, jei kiltų karas. Čia nėra vietos svetimšaliams. Tokį sprendimą pirmąją vasario savaitę referendumu priėmė šveicarai.

Optikose ūžia permainų vėjai

„Akiniai su 25 proc. nuolaida! Mažoka? Lukterkite, tuomet gal 50 proc. arba iškart 75 proc. ir dar akių patikra nemokamai?“ Tai kiek sarkastiška, tačiau taikli optikų požiūrio į klientus iliustracija. Optikų rinka nuobodoka, joje konkuruojama tik kainomis, o klientai jau įprato rinktis ne akinius ar kontaktinius lęšius, bet nuolaidą.

„Plastos“ miestelio meras verčia kalnus

Vidutiniokai ir tinginiai niekam neįdomūs. Jų pilna visur. Ši pilka masė neskatina tobulėti, siekti geresnio gyvenimo. Aukšti reikalavimai sau ir kitiems, būti pavyzdžiu ne tik darbuotojams, bet ir vaikams yra pagrindiniai didžiausios Europoje plastiko perdirbimo įmonės „Plasta“ generalinio direktoriaus Vyto Poderio siekiai.

Lietuviškus pinigus traukia prie žemės

Investuoti lėšas kylant ekonomikai – vienas malonumas. Augimo kreivės leidžia at- sainiau mėgautis pelnu kone visur. Tačiau ne veltui sakoma, kad ramūs vandenys gerų jūrininkų neužaugina. Kiekvieną sekundę skaitydami šiuos žodžius skurstate. Ne, ne dėlto, kad šis straipsnis magiškai tirpdo jūsų santaupas. Tuo sėkmingai pasirūpina infliacija.

I. Laursas: tampu aktyviu investuotoju

Vienas žymiausių Lietuvos verslininkų Ilja Laursas prieš dešimtmetį savo mobiliųjų programėlių verslą pradėjo su 10 tūkst. JAV dolerių kišenėje. „GetJar“ JAV padalinys praėjusią savaitę parduotas kinams už 58,4 mln. JAV dolerių. Sulaukęs tarptautinio pripažinimo ir tapęs rimtu konkurentu „Apple“, šiandien jis „pinigine balsuoja už Lietuvą“.

Leidinį prenumeruokite ČIA.

 

 

 

 

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/ekonomika-lt-nr-144-48590.html