K. Girnius: Maskva skaldyti Ukrainos nesiryš

 Krymas turi likti Ukrainos sudėtyje plačios autonomijos sąlygomis. Tai per spaudos konferenciją pareiškė nuverstasis Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius. Jis sakė neketinąs prašyti Rusijos karinės pagalbos, nes bet kurie kariniai veiksmai neleistini.

Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Kęstutis Girnius nemano, kad Rusija bandys suskaldyti Ukrainą. Politologas Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ sakė, kad tai Maskvai būtų perdaug rizikinga.

„Jei paimtume Rytų Ukraina, ji, galima sakyti, visą laiką buvo Rusijos dalis, kurią 1954 metais Ukrainai padovanojo girtas gensekas ( tuometinis Sovietų vadovas Nikita Churščiovas). Jeigu Rusija bandytų skatinti didesnį separatizmą Rytų Ukrainoje, įvyktų keletas dalykų. Pirmiausia, padidėtų nestabilumas prie Rusijos sienos. Jeigu tą separatizmą pavyktų „prastumti“, Ukraina taptų mirtinu Rusijos priešu“.

K. Girniaus nuomone, tokiu atveju labai griežtai reaguotų ir Europos Sąjunga, ir JAV.

„Tai ne Gruzijos atvejis. Tokie žingsniai labai pakenktų Rusijos įvaizdžiui. Antra vertus, tokio scenarijaus nenori ir Rusijos sąjungininkai. Štai Baltarusija pasisakė už Ukrainos vientisumą. Yra pavojus, kad jeigu Rusija paima dalį Ukrainos, ji galbūt gali susigundyti paimti ir dalį Baltarusijos“,- sakė Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/k-girnius-maskva-skaldyti-ukrainos-nesirys-49101.html