„VKontakte“ įkūrėjas jau planuoja vizitą Lietuvoje

Rusijos prezidento Vladimiro Putino aplinkos žmonėms perėmus socialinio tinklo „VKontakte“, kuris Rusijoje yra toks pat populiarus, kaip pasaulyje „Facebook“, kontrolę į savo rankas, jo įkūrėjas P. Durovas su 12 žmonių komanda ieško šalies, kurioje galėtų įkurti pagrindinį biurą bei toliau vystyti savo startuolius, ir jau planuoja vizitą į Lietuvą.
Tai jis patvirtino, atsakydamas į laišką Seimo nariui Eligijui Masiuliui, kvietusiam P. Durovą su komanda įkurti biurą Lietuvoje ir teigė ketinantis gegužę aplankyti mūsų šalį.
Oficialų kvietimą perkelti „VKontakte“ biurą į Lietuvą jam nuo Lietuvos startuolių bendruomenės yra išsiuntęs ir Edmundas Balčikonis, „Track Duck“ įkūrėjas. Apie tai, kad P. Durovui atviros Lietuvos ir Europos durys savo „Twitter“ paskyroje pranešė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Ekonomika.lt priomena, kad saugodamas Rusijos opozicijos ir Ukrainos Maidano aktyvistų duomenis, privatumą bei saugumą, P. Durovas atsisakė bendradarbiauti su Rusijos valdžia, todėl buvo priverstas pasitraukti tiek iš „VKontakte“ vadovo pareigų, tiek iš Rusijos.
Pirmadienį Rusijos žiniasklaida pranešė, jog P. Durovui suteikta Sent Kitso ir Nevio pilietybė. Ją verslininkas gavo skirdamas 250 tūkst. JAV dolerių mažos Karibų valstybės cukraus pramonei.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/vkontakte-ikurejas-jau-planuoja-vizita-lietuvoje-51096.html