Vilniaus Taryba gali uždrausti viešajame transporte kalbėtis mobiliuoju

Vilniaus meras Artūras Zuokas sako, kad miesto taryba gali uždrausti žmonėms viešajame transporte kalbėtis mobiliuoju telefonu.

„Daug kur užsienio valstybėse yra ribojamas mobilaus telefono naudojimas viešajame transporte, bet ne dėl mikrobangų skleidimo ar jų žalos, o dėl kultūros ir netrukdymo vienas kitam. Tokį ženklą (draudimą kalbėtis telefonu – red.) Taryba galėtų svarstyti ir gal net jam pritartų, bet žmonės vis tiek bendrauja viešajame transporte – kalbėti juk negali uždrausti. Tai – šiandieninio mūsų judraus gyvenimo neišvengiamybė“,- „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ svarstė A. Zuokas.

Mero teigimu, užsienyje yra atskiri traukinių vagonai, kur mobiliuoju telefonu kalbėtis negalima. Jis pripažįsta, kad viešąjį transportą suskaldyti į dalis, kuriose galima ir kuriose negalima kalbėtis telefonu būtų sudėtingą, tačiau įmanoma:

„Galbūt visi viešojo transporto priekyje galėtume matyti tam tikrą zoną, kur mobiliuoju telefonu nepageidautina kalbėti. Visgi jei žmonės kalba garsiai, nejaučia erdvės – tai kultūros, o ne realios problemos klausimas. Nemanau, kad yra žala, ar kalbėtų 10 ar 15 žmonių telefonais“,- teigė meras.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/vilniaus-taryba-gali-uzdrausti-viesajame-transporte-kalbetis-mobiliuoju-52058.html