Portugalija – gero vyno ir patyrusių vyndarių šalis

Keliaujant į svečią šalį visų atostogų metu stengiamės įsisavinti kuo daugiau tos šalies kultūros. Todėl norisi išbandyti viską: vietinius papročius, įsigyti talismaną, pašokti vietinius šokius, išgirsti skambant liaudišką muziką ir kone svarbiausia – paragauti nacionalinės virtuvės. Dažnai įvairios šalys pasižymi savo virtuvės išskirtinumais. Kaip Meksika garsėja Tekila, Italija nacionaliniu Grapa gėrimu, Lietuva midumi, taip Portugalija gali didžiuotis vyno amatais.

Turbūt jokios kelionės į Portugaliją nepraeina be apsilankymo vyno darykloje, vyno degustacijos vakaro. O degustuoti ir žiūrėti tikrai yra ką. Portugalija gali didžiuotis visame pasaulyje žinomais vynais ir tai tikrai traukia turistų srautus.

Yra iš ko pasirinkti

Kone populiariausias portugališkas vynas – portveinas, kuris kilęs iš pietinės šalies dalies. Tai itin sodrus ir stiprus raudonasis vynas, dažniausiai išgaunamas maišant kelias skirtingas vyno rūšis, praturtinant gėrimą vaisių aromatu. Geriausiai portveiną vartoti kaip desertinį vyną. Dėl savo stiprumo ir saldumo jis puikiausiai dera prie desertinių sūrių, saldžių vynuogių, juodųjų alyvuogių. Dažniausiai portveinas gaminamas kaip raudonas vynas, statinėse jis turi būti brandinamas keletą metų ir jau geriamas būna įgavęs mažiausiai 17, tačiau ne daugiau kaip 20 laipsnių.

Tikras Portugalijos vyndarys Jūsų neapgaus ir primins, jog esama ir balto portveino. Šis dažniausiai išgaunamas iš vynuogių, kurias vietiniai augina pačioje šilčiausioje šalies dalyje. Kad baltasis portveinas įgautų tikrąjį skonį, jame gali būti sumaišyta ir keliasdešimt skirtingų vynuogių rūšių. Tai ir daro šį gėrimą ypatingu ir ypač paslaptingu. Geras portveino vynas gali būti išlaikytas ir kelias dešimtis metų. Žinoma, tokio neparagausite bet kokioje užkandinėje ar bare net ir savaitgalio kelionės metu.

Vyno brandinimo laiką galite atskirti iš jo spalvos. Itin sodrus rubino raudonumo vynas yra jaunas vynas, kurį dažniausiai galite sutikti maitinimo įstaigose. Vietiniai šį vyną vadina tinto. Kelerius metus išlaikytas saldus raudonas vynas laikomas tinto aloirado. Dažniausiai jis pusiau saldus su vaisių prieskoniu.

Vietiniai ypač vertina kelių portveino rūšių mišinį – aloirado portveiną. Prabangesniame restorane galite rasti šio minkšto ir išskirtinai subtilaus aromato aukščiausios rūšies vietinio vyno.

Ilgiausiai brandinamas portveinas yra aloirado claro, kurį galima atskirti iš sodrios aukso spalvos. Deja, tai itin prabangus desertinis vynas, kuris gaminamas tik iš gero derliaus ir laikomas ypatingoms progoms.

Prancūzijos Medeiros mieste, kuriame žymusis keliautojas Kristupas Kolumbas ir suplanavo savo kelionę, gaminamas vietinis Medeiros vynas, žinomas ir vertinamas visame pasaulyje. Jis netgi turi savo atsiradimo legendą, kuri pasakoja, jog Medeiros vynas atsirado iš surūgusio jūreivio vyno, kurį šis pamiršo išpilti ir laikė ilgus mėnesius. Paskui jo paragavęs, suprato, atradęs stebuklingo skonio gėrimą.

Portugalijos šiaurinėje dalyje slepiasi ir dar vienas vyno regionas – Minja. Būtent čia gaminamas žymusis žaliasis vynas. Vietiniai šį vyną pradėjo gaminti, nes regione esančios klimato sąlygos labai drėgnos. Todėl ir pats Vinho verde vynas išgaunamas gana rūgštus, nestiprus, tačiau jį gerti patariama greitai. Tai dažniausia baltojo lengvo vyno mėgėjų gėrimas.

Tik išlavintam skoniui

Dažnai po pažintinės kelionės po Portugaliją turistai prasitaria, jog tikėjosi geresnio vyno, o buvo nustebinti pernelyg didelės kainos ir keisto skonio. Tikri vyno gurmanai, o dažnai ir vietiniai portugalai nusijuokia, mat Europos gyventojai per ilgus metus jau yra pripratę prie gana pigaus ir ne tokio ryškaus vyno. Tuo tarpu reikėtų nepamiršti, kad gaminant vyną Portugalijoje, ypač portveiną, privalu laikytis griežtų vyndarystės reikalavimų. Beje, ir kokybės ženklinimus, tokią kaip AOC klasifikacijos sistemą, pradėjo būtent portugalai.

Vynas ir svaigina ir gydo

Nors kartais vynas nepelnytai keikiamas dėl sunkaus girtumo ir dar sunkesnių pagirių, visgi į vyną ypač raudoną, spjaudyti nederėtų. Nedidelis kiekis šio skaistaus gėrimo gali pagerinti sveikatą ir padėti išspręsti kai kurias dažnas problemas : odą jautrumą saulei, prastą širdies veiklą, nuolat jaučiamą stresą, žarnų uždegimą, žemo spaudimo, kraujotakos problemas.

Vynas, ypač raudonasis, ypač padeda pagerinti kraujo tekėjimą, širdies veiklą, praverčia, jei nuolat kankina nemiga ar depresija. Ne veltui kai kuriose pietų šalyse vynas geriamas kaip stalo gėrimas ir gerokai dažniau nei Lietuvoje. Reguliariai vartojamas mažais kiekiais jis gali padėti pagerinti ne tik širdies veiklą, bet ir išpuoselėti odą, padėti nuo skrandžio sutrikimų. Žinoma, net ir sergant panašiomis ligomis ar esant šiems negalavimams, nereikėtų pulti savavališkai gydytis raudonuoju vynu, visada reikėtų pasitarti su gydytoju. Kitaip neapgalvotas savivaliavimas tokiais produktais gali baigtis rimtomis ligomis ar priklausomybe.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/portugalija-gero-vyno-ir-patyrusiu-vyndariu-salis-52734.html