Skalūnų gavybai taikys lengvatas

 Vyriausybė trečiadienį pritarė naujam, investuotojams palankiam skalūnų dujų gavybos apmokestinimui. Seimui priėmus pakeitimus, bus galima skelbti naują skalūnų žvalgybos ir gavybos konkursą.

Tačiau Aplinkos ministerijos parengtas Naftos ir dujų išteklių mokesčio įstatymo pataisas dar turės įvertinti Konkurencijos taryba. Pataisos numato, kad pirmus trejus metus, bet ne ilgiau nei iki 2020 metų pradžios, skalūnų dujų gavyba neapmokestinama, o vėliau jai taikomas 15 proc. tarifas.

Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas siūlė pataisų priėmimą atidėti, nes Ūkio ministerijai kilo abejonių, ar siūlymas trejus metus taikyti nulinį bazinį mokesčio tarifą gali būti pripažintas valstybės pagalba.

„Šis klausimas su mumis nebuvo iš anksto derintas (...) Būtų pasiūlymas skirti laiko, kad mes galėtume į tą klausimą atsakyti, nes kitaip yra rizika, kad tai galėtų būti Europos Komisijos pripažinta valstybės pagalba“, - Vyriausybės posėdyje sakė Š.Keserauskas.

A.Butkevičiaus siūlymu Vyriausybė pritarė kompromisiniam siūlymui - pakoreguoti pataisas, jei Konkurencijos taryba pateiktų kokių nors rekomendacijų.

URL

http://ekonomika.tv3.lt/naujiena/skalunu-gavybai-taikys-lengvatas-52995.html